• چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-1892-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

بیگلری:

جای تعجب است که فقط کالای کولبران به عنوان قاچاق دیده می‌شود

نماینده مردم سقز و بانه با انتقاد از بسته شدن بازارچه‌های مرزی خطاب به دولت، گفت: حق و هدیه‌ای را که مقام معظم رهبری به کولبران دادند، نگیرید .

به گزارش ایسنا، محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز در تذکری به رییس‌جمهور، گفت: آقای روحانی صدای بنده صدای مردمان مرزنشین محروم اما نجیب است که در هشت سال دفاع مقدس اجازه ندادند یک وجب خاک ایران به دست دشمنان بیفتد ولی اکنون کمترین امکانات را به ویژه در اشتغال دارد.

وی افزود: آقای روحانی حق و هدیه‌ای را که مقام معظم رهبری به کولبران دادند از آنها نگیرید. ایشان در بحث کولبران و بازارچه‌های مرزی تکلیف را بر همگان روشن کردند. فرمودند منظورم از برخورد با قاچاق، قاچاق سازمان یافته و ترانزیتی است نه آن کولبری که برای امرار و معاش روزانه خود در بازارچه‌های مرزی چند کیلو کالا جابجا می‌کند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جای تعجب است که فقط کالای کولبران به عنوان قاچاق دیده می‌شود و دستور بسته شدن بازارچه‌های مرزی داده می‌شود، و در حال حاضر بازارچه‌های کردستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی مسدود است اما با قاچاق سازمان یافته و واردات غیرقانونی خودروهای لوکس برخوردی نمی‌شود.

بیگلری خطاب به رییس‌جمهور، گفت: آیا کارخانه‌ای در مناطق مرزی ایجاد کرده‌اید که بازارچه‌ها را می‌بندید؟ من بیش از هر کسی در خصوص حادثه پلاسکو متاثر شدم اما دولت برای پلاسکو جدیت به خرج داد و برای کسبه جایگزین ایجاد کرد با بستن این مرزها 500 پلاسکو در سقز، بانه و مریوان به زودی ویران می‌شود اما آن پلاسکو غیرعمدی بود ولی پلاسکوی مناطق مرزی عمدی است.

نماینده مردم سقز در پایان یادآور شد: آقای روحانی خبر دارید مردم شهرستان‌های مرزی محروم هستند؟ مردمی که در هر دوره 80 درصد به شما رای دادند. ما از طلا شدن پشیمان شدیم، اجازه دهید همان مس باقی بمانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: