• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-8390-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

آموزش از طریق فیلم عاملی تأثیرگذار در یادگیری دانش‌آموزان است

مد یرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: امروز روش‌های مختلف برای یادگیری هرچه بهتر دانش‌آموزان استفاده شود که یکی از این روش‌ها آموزش از طریق فیلم که باعث ماندنی مطالب در ذهن شده و رغبت دانش‌آموزان برای یادگیری را بیشتر می‌کند.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، رشید قربانی، در مراسم اختتامیه چهل و هفتمین دوره جشنواره فیلم رشد که در سینما بهمن سنندج برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره فیلم رشد ظرفیتی برای هرچه بهتر یادگیری است، چراکه آموزش از طریق فیلم بسیار تأثیرگذار برای دانش‌آموزان خواهد بود.

وی افزود: امروز روش‌های مختلف برای یادگیری هرچه بهتر دانش‌آموزان استفاده شود که یکی از این روش‌ها آموزش از طریق فیلم که باعث ماندنی مطالب در ذهن شده و رغبت دانش‌آموزان برای یادگیری را بیشتر می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان عنوان کرد: جشنواره فیلم رشد باید بر رفتار نیز تأثیرگذار باشد، چراکه قدرت دیدن اثر بخش‌تر از محفوظات است و سرعت یادگیری را بیشتر خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه مهم‌‌ترین هدف از برگزاری این جشنواره استفاده از ظرفیت‌های موجود در راستای تعلیم و تربیت است، اعلام کرد: پایداری آموزش در مدارس منوط به یادگیری هرچه بیشتر از طریق بصری و تصویری است که جشنواره فیلم رشد این هدف رادنبال می‌کند.

شهریار ابراهیمی، دبیر جشنواره نیز در ادامه این مراسم اختتامیه افزود: هزارو ۲۵۷ اثر به جشنواره بین‌المللی فیلم رشد ارسال شد که حدود ۶۰ اثر در کردستان به نمایش در می‌آید.

وی در پایان با اشاره به اینکه شعار این جشنواره دانش در آیینه تصویر است، یادآور شد: باید از تکنولوژی‌های نوین آموزشی بهره لازم را برای یادگیری پایدار برای دانش‌آموزان ببریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: