• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-8190-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

شهردار سنندج تاکید کرد:

اجرای طرح ساماندهی دستفروشان خواسته بحق تک تک شهروندان است

شهردار سنندج گفت: تصرف معابر هسته مرکزی سطح شهر و بساط پهن کردن دستفروشان باعث نارضایتی مسئولان و شهروندان شده و اجرای طرح ساماندهی دستفروشان یکی از خواسته های بحق شهروندان از شهرداری است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، حشمت اله صیدی در جلسه هماهنگی اجرای طرح ساماندهی دستفروشان با حضور شهردار، معاونین و مدیران مناطق شهرداری اظهار کرد: دستفروشی به عنوان یک  معضل شهری امروزه مشکلات فراوانی را برای شهروندان و شهرداری ها به وجود آورده است.

وی افزود: پدیده دستفروشی در معابر اصلی سطح شهر شاید از جوانبی مشکلاتی داشته باشد اما با برنامه ریزی مناسب می توان از آن به عنوان یک فرصت استفاده کرد.

شهردار سنندج عنوان کرد: در حال حاضر و طی بازدیدهای به عمل آمده از سطح شهر معابر هسته مرکزی در بسیاری از ساعات به واسطه حضور دستفروشان وضعیت مناسبی ندارد.

صیدی بیان کرد: بسیاری از ارگان های دولتی و اصناف از تصرف پیاده روها در معابر اصلی ابراز نارضایتی کرده و از شهرداری هم توقع برنامه ریزی در راستای ساماندهی دستفروشان را دارند.

وی تاکید کرد: رفع بسیاری از مشکلات و معضلات سطح شهر نظیر جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز، بهسازی معابر و ساماندهی دستفروشان از وظایف شهرداری است و تک تک شهروندان هم بحق از شهرداری می خواهند که ما نسبت به اجرای طرح ساماندهی دستفروشان اقدام کنیم.

صیدی افزود: همانگونه که در ایام نوروز در راستای آماده سازی سطح شهر و اجرای برنامه های فرهنگی باعث رضایتمندی شهروندان و مسافران نوروزی شدیم باید با تمام توان در راستای اجرای طرح ساماندهی دستفروشان همکاری و هماهنگی لازم را با هم داشته باشیم.

شهردار سنندج اعلام کرد: در آینده نزدیک نقاط تعیین شده جهت برپایی هفته بازارها مشخص خواهد شد و هر روز در یک نقطه از سطح شهر هفته بازار برپا خواهد شد.

وی بیان کرد: رعایت قوانین و مقرارات هفته بازارها توسط دستفروشان از طریق سامانه اینترنتی کاملا کنترل می شود و قطعاً مدیریت و نظارت دقیقی از طریق این سامانه بر عملکرد دستفروشان در هفته بازارها خواهیم داشت.

وی خطاب به مدیران شهرداری مناطق تاکید کرد: باید در هنگام اجرای طرح ساماندهی دستفروشان اجازه حضور هیچ دستفروشی در معابر اصلی ندهیم و تمامی این دستفروشان را به هفته بازارها هدایت کنیم.

مهندس صیدی تصریح کرد: برپایی شب بازار هم یکی از دیگر از برنامه های شهرداری در راستای طرح ساماندهی دستفروشان است که برپایی این شب بازار قطعاً با استقبال خوب شهروندان رو به رو خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری و تعامل دستگاه های ذیربط بتوانیم برای همیشه معضل دستفروشی را بصورت اصولی و ریشه ای حل کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده
Allerter
1397/1/28  21:43:44
خیلی خوب میشه اگر به صورت کامل انجام بدن. بعدازظهرها با جمعیتی که از اونجا رد میشن و اینکه دست‌فروش‌ها هم حدود نصف پیاده‌رو رو گرفتن، خیلی اذیت میشه و خیلی از اوقات قسمتی از مردم توی خیابون میرن که راحت میتونستن از جایی که اون دست‌فروش‌ها اشغال کردن، عبور کنن. همچنین توقف مردم کنار اون دست‌فروش‌ها باعث ازدحام میشه.