• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-597-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

ورزش از مهم ترین مباحث مرتبط با سلامت است

معاون فرماندار شهرستان بیجار با اشاره به اینکه ورزش یکی از مهم ترین موضوعات مرتبط با سلامت است گفت: ورزش باید در برنامه های هفته سلامت نقش پر رنگی داشته باشد و این همکاری بیش از پیش ادارهورزش و جوانان را می طلبد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، محبیان در جلسه هماهنگی برگزاری هفته سلامت در بیجار، آموزش و ترویج را از دیگر عوامل موثر و مهم در فرهنگسازی در حوزه سلامت دانست و اظهار کرد: بحث آموزش و یادگیری در حوزه سلامت برای جامعه هدف باید در مدارس و از سنین پایین شروع شود.

دکتر مظاهری رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیجار در ادامه این جلسه گفت: هفته اول اردیبهشت ماه طبق سالیان گذشته هفته سلامت نامگذاری شده است و از آنجایی که یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید مانور بر روی مسائل بهداشتی و سلامت هست حساسیت ویژه ای امسال برای برگزاری هفته سلامت وجود داد.

وی اظهار کرد: برنامه های تدارک دیده برای هفته سلامت امسال در سه حیطه برنامه ریزی شده که شامل افزایش آگاهی مردم، برنامه های ورزشی و برنامه هایی در زمینه فرهنگ است.

رییس شبکه بهداشت و درمان بیجار خاطرنشان کرد: برنامه های هفته سلامت در بیجار را شامل برگزاری اولین دوره مسابقات بومی محلی، مسابقات دوچرخه سواری برای عموم مردم، مسابقات دوومیدانی در مقطع ابتدایی، برگزاری جشنواره غذاهای بومی محلی و سالم، پیاده روی در شهرهای پیرتاج، توپ آغاج و حسن آباد، برگزاری همایش سلامت، همایش پیاده روی بزرگ خانوادگی در شهر بیجار اعلام کرد.

در ادامه حاضرین در جلسه نظرات خود را جهت هر چه بهتر برگزاری برنامه های هفته سلامت بیان کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: