/ گزارش تصویری/
کردستان زیبا است؛ روستای میانه
عکاس: فرشید اردلان

عکس  0:8:50 1397/01/27
971-1096-5 كد خبر

روستا های کردستان از نظر طبیعت و بوم گردی از جمله استانهای مطرح کشور است که هر ساله در فصل بهار به دلیل پوشش زیبا و مخمل گونه این روستا ها گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند.

از شهر سنندج وارد جاده ها پر پیچ و خم مریوان می شویم در نزدیکی سد آزاد(بنیدر) روستاهای بکری در آنجا وجود دارد که  نظر هر بیننده ای به خود جلب می کند.

یکی از این روستا ها "میانه" است که مردمانی سخت کوش، با نشاط و خون گرم دارد که هر ساله پذیرای مهمان های بهاری این روستا هستند و همین خلق و خوی این مردمان به مسافران این روستا افزونی داده است.

شغل بیشتر افراد این روستا کشاورزی، باغداری و دامداری است که از این طریق قوت لایموت زندگی خود را تامین می کنند.

 روستایی میانه از توابع بخش کلاترزان شهرستا  سنندج در استا کردستان ایران است و این روستا در دهستان نگل قرار دارد و براساس مرکز آمار سرشماری ایران در سال 1385 ، جمعیت آن ۱٬۴۴۰ نفر (۳۷۹خانوار) بوده‌است .

در نزدیکی  این روستا نیز کوه مرتفع و بکری وجود دارد به نام" کوره میانه" اين کوه يکى از بلندترين ارتفاعات شهرستان مريوان است که در ۳۳ کيلومترى جنوب شرقى مريوان و در غرب روستاى ميانه واقع شده و ۲۹۵۰ متر ارتفاع دارد . کوه سنگ سور از طرف شمال به آن متصل است .

گفتنی است: این روستا به روایت تاریخی 550 سال قدمت دارد ولی به گفته خود اهالی این روستا قدمت این روستا به بیش از 800 سال نیز میرسد.

گزارش
خبرنگار: 68018
انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: