• شنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-7390-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

مشکل کمبود فضای انتقال خون رفع می‌شود

استاندار کردستان ضمن اهدای خون خود به بیماران و بازدید از بخش‌های فنی انتقال خون کردستان بر سرعت بخشیدن به رفع مشکل کمبود فضای فیزیکی انتقال خون استان تاکید کرد و خواستار اتمام هرچه سریعتر پروژه احداث ساختمان فنی این اداره کل شد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهمن مرادنیا عصر جمعه با حضور در مرکز انتقال خون شهرستان سنندج یک واحد کامل خون خود را به بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های آن اهدا کرد و ضمن بازدید از بخش‌های فنی اداره کل در جریان نقاط قوت و نیازمندی‌های این اداره کل قرار گرفت .

وی در این بازدید که تا شامگاه جمعه به طول انجامید با بیان اینکه تامین فرآورده‌های حیات بخش خون وظیفه‌ای خطیر است، افزود: همانگونه که ما از اهداکنندگان خون می خواهیم این امر انسان دوستانه را انجام دهند آنها نیز باید از خدمات سازمان انتقال خون و عملکرد ما راضی باشند .

استاندار کردستان با بیان اینکه رسالت سازمان انتقال خون حساس و نمادی از امنیت است، ادامه داد: نگاه به انتقال خون تغییر یافته و این سازمان از مجموعه‌ای صرفاً خدماتی به انسان دوستانه ترین نهاد با رویکرد توسعه‌ای تبدیل شده است .

مرادنیا تصریح کرد: سازمان انتقال خون نهادی است که همدلی دولت با ملت را به شیوه ای ملموس ابراز می‌دارد و نجات جان بیماران خاص به ویژه بیماران مبتلا به سرطان، تالاسمی و هموفیلی و تولید داروی‌های مشتق از پلاسما گواه این امر است .

وی با بیان اینکه خوشبختانه بخش زیادی از مشکلات انتقال خون در دولت یازدهم حل شده است، اظهار کرد: کمبود منابع انسانی، وجود تفاوت در حقوق‌های پرداختی به کارکنان مشکلات عمده‌ای بوده است که در دولت پیشین برطرف شده است .

استاندار کردستان فعالیت انتقال خون در عرصه بین المللی را امری ارزشمند برشمرد و خاطر نشان کرد: تولید دارو از فرآورده‌های پلاسمایی داخل کشور و تامین مرغوبترین داروها که منجر به جلوگیری از خروج ارز از کشور شده است اقدام ارزشمند سازمان انتقال خون در سال حمایت از کالای ایرانی است .

وی بر تکمیل هرچه سریعتر پروژه احداث ساختمان فنی اداره کل انتقال خون کردستان نیز تاکید کرد و گفت: کاربری این پروژه فنی و بهداشتی درمانی است واز اولویت‌های عمرانی دولت است .

وی با بیان اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی در روزهای پایانی سال گذشته تلاش بسیاری را برای اخذ بودجه جهت تکمیل این پروژه به عمل آورده است، گفت: ضروری است همه مدیران استان این اداره کل را تا رسیدن به بستری که بتوان بهترین خدمات را ارائه دهد همراهی کنند .

در ادامه مدیرکل انتقال خون استان نیز ضمن تقدیر از حمایت استانداری استان گزارش فعالیت  انتقال خون را ارائه کرد .

محمد سعید کریمیان با بیان اینکه توسعه انتقال خون بیش از پیش کام تلخ بیماران و خانواده‌های آنان را شیرین خواهد کرد، گفت: خوشحالیم که امروز جان هیچ بیمار کردستانی به دلیل نبود فرآورده خون سالم وکافی در دسترس در هیچ یک از مراکز درمانی استان تهدید نمی‌شود .

کریمیان با بیان اینکه آمار بیماران نیازمند به خدمات سازمان انتقال خون با توجه به پیرسالی جامعه رو به افزایش است، اظهار کرد: توجه به انتقال خون و توسعه آن می بایست متناسب با دیگر شاخص‌های سلامت صورت گیرد  تا بتواند وظیفه حمایتی خود از مراکز درمانی را به خوبی به انجام برساند .

وی در پایان از تجهیز و ارتقای بخش آفرزیس در فضای فعلی اداره کل در آینده نزدیک خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با تسریع تکمیل پروژه‌های عمرانی انتقال خون ظرفیت و کیفیت میزبانی از اهداکنندگان نوع دوست افزایش یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: