• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-7190-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

پرداخت ۳۳ میلیارد تومان کمک‌معیشت به مددجویان کردستانی

کمیته امداد استان کردستان ۳۳ میلیارد تومان مستمری و کمک ‌معیشت در سال گذشته به مددجویان تحت حمایت پرداخت کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، فرهاد کاظمی، با بیان اینکه ۳۳ میلیارد تومان کمک‌ معیشت در ۱۲ ماهه سال ۹۶ به ۴۴ هزار خانوار تحت حمایت این استان پرداخت‌ شده است، اظهار کرد: همچنین پرداخت ۷۵ میلیارد تومان یارانه اصلی و افزایشی مددجویان کمیته امداد نیز در سال ۹۶ از طریق این نهاد صورت گرفته است .

وی ضمن بیان اینکه یک میلیارد تومان کمک موردی به سه هزار و ۵۰۰ نیازمند در سال گذشته پرداخت ‌شده است، افزود: پرداخت ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات ضروری در قالب وام کارگشایی به نیازمندان استان کردستان نیز از طریق این نهاد انجام‌ شده است .

کاظمی با اشاره به اینکه در زمینه کمک به امر ازدواج نیازمندان سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به دو هزار و ۲۳۱ جوان نیازمند پرداخت‌شده است، عنوان کرد: برای تحصیل هشت هزار دانش‌آموز و دانشجو نیز دو میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان از طریق کمیته امداد استان کردستان کمک شده است .

وی افزود: بهره‌مندی ۱۰۷ فرزند مددجو از معافیت خدمت سربازی، کمک به آزادی ۹ زندانی جرائم غیر عمد، کمک به تأمین اجاره مسکن دو هزار مددجوی تحت حمایت نیز از دیگر خدمات حمایتی کمیته امداد استان کردستان در سال ۹۶ بود .

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کردستان گفت: برای ارائه این خدمات ۶۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات کمیته امداد و از محل مبلغ افزایشی سازمان خصوصی‌سازی یارانه‌ها ویژه مددجویان تحت حمایت نیز ۷۵ میلیارد تومان هزینه شده است و درمجموع ۱۳۵ میلیارد تومان به مددجویان پرداخت‌شده است .

وی با اشاره به اینکه ۲۶ هزار زن سرپرست خانوار جزو مددجویان این استان هستند، بیان کرد: تکریم و حفظ شان مددجویان در کنار ارائه خدمات به‌عنوان یکی از اصول مددکاری اجتماعی در اولویت قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: