• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-6790-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

2 میلیارد تومان اعتبار برای سردرب وروردی شمالی هاجره خاتون هزینه می شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان از اتمام عملیات عمرانی سردرب شمالی بقعه متبرکه امامزاده هاجره خاتون(س) سنندج خبر داد .

حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی، در گفت‌وگو با ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: پروژه احداث سردرب شمالی و ساماندهی صحن امامزاده هاجره خاتون با هدف ساماندهی وضعیت عمرانی بقعه و تسهیل ورود زوار این بقعه متبرکه به اتمام رسید .

وی افزود: این پروژهدر مساحت 243 متر شامل احداث سردرب ورودی، احداث 19سرویس بهداشتی، وضوخانه مجهز و ساماندهی فضای صحنشمالی بقعه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان بیان کرد: عملیات اجرایی این پروژه با هزینه دو میلیارد تومان از سال 95 توسط بنیاد مسکن آغاز شده و فروردین ماه سال جاری 100 درصد تکمیل شده است و بزودی افتتاح می‌شود .

وی با اشاره به جایگاه معظم این بقعه شریفه بین مردم کردستان اعلام کرد: مردم اهل سنت و تشیع کردستان همواره احترام فراوانی برای امامزاده هاجره خاتون(س) قائل بوده و این امامزاده همواره مأمن و جایگاهی برای جذب دل‌های پاک عاشقان اهل بیت پیامبر(ص) بوده است .

حجت‌الاسلام نوروزی عنوان کرد: با توجه به موقعیت این بقعه متبرکه در قلب شهر سنندج  میان بازار قدیمی و مشهور سرتپوله با افتتاح این  سردرب تا حد زیادی مشکلات زوار در خصوص تردد و سرویس بهداشتی که از دغدغه چندین ساله مردم شریف سنندج بوده، کاسته می‌شود .

وی با اشاره به برنامه‌های عمرانی اوقاف در سال 97 افزود: با برنامه‌ریزی و کارشناسی‌هایانجام گرفته در معاونت بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه  در سال جاری عملیات عمرانی در 10 بقعه متبرکه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان عنوان کرد: شاخص‌ترین آنها درامامزاده هاجره خاتون(س) سنندج، امامزادگان هاجر و سارا (س) و جعفردلبران (ع) شهرستان قروه، شاهزاده یحیی و حبیبیه خاتون، فاضل قمچقای(ع)، امامزاده عقیل (ع) و امامزادگان پیرتاجبیجاراست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: