• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-293-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

مدیریت بر منابع انسانی مهمترین استراتژی دانشگاه علوم پزشکی در سال جدید است

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: مهمترین استراتژی معاونت توسعه مدیریت و منابع این دانشگاهدر سال 1397، مدیریت بر منابع انسانی است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، د کتر سیف الله مرادی در اولین جلسه اجلاس مدیران دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به مطالعه تحقیقاتی که در تعدادی از سازمان های ماندگار انجام شده، اظهار کرد: رویاهای بلندپروازانه، انتخاب بجا و مناسب آدم ها، وجود فرهنگ های شبه دینی، راضی نشدن به وضع موجود، مدیریت درون زا و پرورش استعدادهای درون سازمانی و ماندگاری مدیران از جمله مهمترین رازهای موفقیت سازمان ها می باشند.

وی تصریح کرد: نیازسنجی جهت جذب نیروی انسانی، رعایت ساختار سازمانی و سازماندهی مناسب، تناسب حجم کار در بخش ها و مراکز با تعداد نیروی انسانی، عدم جابجایی نیروهای تخصصی به سایر بخش ها و افزایش کارایی و اثربخشی و در نهایت بهره وری از مهمترین استراتژی های این معاونت است.

در ادامه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ضمن مقایسه ارقام بودجه سال 1396 و اعتبارات مصوب دانشگاه در سال 1397، بر مدیریت صحیح کلیه هزینه ها تاکید کرد.

دکتر مرادی خاطرنشان کرد: در راستای نیل به اهداف این معاونت لازم است کلیه واحدهای تابعه بر بهره وری از نیروهای انسانی سازمان، رعایت سلسله مراتب اداری، استفاده از امکانات و فضاهای موجود جهت درآمدزایی در بخش های درمانی و غیر درمانی، تکریم ارباب رجوع و رضایتمندی مراجعین، رعایت عدالت در نقل و انتقالات کارکنان واحدهای تابعه و نیز ممنوعیت انتقال نیروهای شرکتی، ممنوعیت بکارگیری مشاغل کارگری در واحدهای اداری و مالی و لزوم هماهنگی به منظور پرداخت ماموریت های کارکنان، همت گمارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: