• پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-4990-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گفتگو

از هفته آینده؛

مالکین خودرو عوارض سالیانه خودور را در سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج پرداخت کنند

سرپرست سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج از تغییر مکان پرداخت عوارض سالیانه خودرو خبر داد و گفت: مالکین خودرو می تواند از تاریخ 19 فروردین ماه سال جاری با مراجعه به این سازمان نسبت به پرداخت عوارض سالیانه خودرو خود اقدام کنند.

امیر جمشیدنژاد، در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان،  اظهار کرد: مالیات و پرداخت بموقع عوارض از جمله مواردی است که باعث می شود مدیران شهری در جهت رفع مشکلات وتوسعه آبادنی سطح شهر برنامه ریزی واقدام مناسب را صورت دهند.

وی افزود: پرداخت عوارض سالیانه خودرو یکی از مواردی است که به استناد تبصره 6 ماده 42 از قانون مالیات بر ارزش افزوده مالکین خودرو باید نسبت به  پرداخت بموقع آن اقدام کنند.

سرپرست سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج بیان کرد: تعیین مبلغ پرداخت عوارض سالیانه خودرو بر اساس آخرین مدل خودرو قیمت فروش کارخانه  برای خودروهای تولید داخل و همچنین مجموع ارش گمرکی  وحقوق ورودی برای خودروهای  وارداتی تعیین می شود.

وی عنوان کرد : در سنوات گذشته شهروندان سنندجی با مراجعه به شهرداری منطقه یک اقدام به پرداخت عوارض سالیانه خودرو خود می نمودند که بر اساس چارت جدید و تشکیل سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری این سازمان مسول وصول عوارض سالیانه خودرو است.

جمشید نژاد اعلام کرد : شهروندان می تواند از تاریخ 19 فروردین ماه سالجاری با مراجعه به خیابان طالقانی بالاتر از سازمان آتش نشانی  واحد اتوبوس انی  نسبت به پرداخت عوارض سالیانه خودرو خود اقدام کنند.

وی افزود : با هدف رفاه حال شهروندان و همچنین تسهیل در پرداخت عوارض سالیانه  خودرو برنامه ریزی لازم جهت دو شیفت کردن واحد وصول عوارض خودرو و یا واگذاری به بخش خصوصی در دست بررسی است.

سرپرست سازمان حمل ونقل بار و مسافر شهرداری سنندج تاکید کرد: با توجه به ماده 46 قانون مالیات بر ارزش افزوده در صورتی که عوارض سالیانه خودرو در موعد مقرر خود پرداخت نشود به ازای هر ماه مشمول دو درصد جریمه خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: