• یکشنبه ۱۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1094-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

جشنواره "رالی تور خانوادگی" در کردستان برگزار شد

مدیر‌کل میراث ‌فرهنگی استان کردستان از برگزاری جشنواره رالی  تور خانوادگی گردشگری با عنوان "جشنواره سفور"  و "جشنواره بادبادکها" در  استان خبر داد.

سید محسن علوی مدیر‌کل میراث ‌فرهنگی و دبیر ستاد خدمات سفر کردستان در گفت و گو با ایسنا، منطقه کردستان،  اظهار کرد: صبح امروز همزمان با روز جمهوری اسلامی ایران با برنامه‌ریزی‌های به‌ عمل‌آمده  از سوی کمیته فرهنگی ستاد سفرهای نوروزی اداره ‌کل میراث‌فرهنگی استان، جشنواره «رالی خانوادگی گردشگری  و جشنواره بادبادکها» برگزار شد.

وی افزود: در این جشنواره، گردشگران نوروزی همراه با تنی چند از شهروندان شهرهای مختلف استان کردستان پس از آذین بندی و طراحی شعارهای مختلف با مضامین نوروزی برروی ماشینهای شخصی همراه با خانواده هایشان، مسیرهای تعیین شده شهری را با همراهی و نظارت نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی طی کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کردستان تصریح کرد: رالی تور خانوادگی از  جلو پارک شانو (اسقتلال)  واقع در خیابان پاسداران سنندج آغاز و پس طی کمربندی بهشت محمدی به ‌سمت منطقه پارک جنگلی آبیدر در مسیری به طول 10 کیلومتر تا پارک کودک ادامه یافت.

وی عنوان کرد: در خط پایان رالی خانوادگی،  جشنواره بادبادکها نیز با شور و شوق خاصی همراه با اجرای موسیقی سنتی برگزار شد.

علوی در پایان یادآور شد: در پایان از شرکت کنندگان در "رالی تور خانوادگی و جشنواره بادبادک ها" با اهدای  هدیه تقدیر به عمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: