• شنبه ۱۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1791-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس دانشگاه کردستان در گفتگو با ایسنا:

حمایت از کالای ایرانی به معنای قطع ارتباط با کشورهای جهان نیست

رئیس دانشگاه کردستان گفت: حمایت از کالای ایرانی به معنای قطع ارتباط با جهان نیست بلکه برای افزایش کیفیت کالای ایرانی و تشویق مردم به خرید محصولات داخلی، نیازمند مراودات با جهان هستیم.

فردین اخلاقیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: شعار تعیین شده توسط رهبری در سالجاری همچون سالهای اخیر پیرامون اقتصاد و معیشت مردم بوده و تحقق آن، مستلزم برنامه ریزی دقیق و همکاری مردم و مسئولان است.

وی افزود: تحقق این مهم باید به نحوی باشد که به نفع همه آحاد مردم بوده و اجازه رانت خواری به عده‌ای سودجو داده نشود.

رئیس دانشگاه کردستان با تاکید بر اینکه باید راهکاری مناسب برای تحقق شعار سال تعیین شود، عنوان کرد: حمایت از کالای ایرانی به معنای قطع ارتباط با جهان نیست بلکه برای افزایش کیفیت کالای ایرانی و تشویق مردم به خرید محصولات داخلی، نیازمند مراودات با جهان هستیم.

وی تصریح کرد: باید با همه دنیا تبادل داشته و با افزایش کیفیت محصولات ایرانی، قابلیت رقابت با همه جهان را داشته باشیم به نحوی که بر اقتصاد تاثیرگذاشته و علاوه بر این، به بهبود سطح معیشت مردم کمک شود.

اخلاقیان عدم افزایش کیفیت را موجب شکست و عدم تحقق شعار سال دانست و گفت: تنها افزایش تولید کافی نیست و به مکمل هایی نیاز دارد که بتواند انتظارات مردم را برآورده کند که از آن جمله افزایش کیفیت و کاهش قیمت است.

وی بر نقش مردم در این زمینه نیز تاکید و خاطرنشان کرد: مردم هسته اصلی این شعار هستند و نقش اصلی را ایفا می کنند به نحوی که با خرید اجناس و کالای ایرانی که نتیجه تلاش و زحمت جوانان ایرانی است، می توان بر اقتصاد کشور تاثیرگذار بود.

رئیس دانشگاه کردستان بیان کرد: تاثیرات مثبت حمایت از کالای ایرانی باید برای مردم تشریح و فرهنگ سازی شود و مردم به مصرف کالای ایرانی ترغیب شوند و در مقابل تولیدکنندگان نیز منافع مردم از نظر کیفیت و قیمت را مورد توجه قرار دهند.

وی در پایان حمایت از کالای ایرانی را حمایت از جوانان، اقتصاد و در مجموع جامعه ایرانی دانست و یادآور شد: مسئولان از ابتدای سال باید به فکر برنامه ریزی برای تحقق این شعار باشند و در این زمینه منافع تولیدکنندگان و مردم را نیز مدنظر قرار دهند تا از این طریق شکوفایی اقتصاد ایران را شاهد باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: