• پنجشنبه ۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-3190-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

وزش شدید باد در انتظار کردستان/امکان آبگرفتگی موقت در نواحی غربی استان

بر اساس اطلاعیه شماره 2 پیش بینی وضع هوا سرعت وزش باد در روزهای پنج شنبه و جمعه شدید است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بر اساس اطلاعیه شماره 2 پیش بینی وضع هوا، تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد، بتدریج از عصر و اوایل شب پنجشنبه 9 فروردین تا صبح شنبه 11 فروردین استان در دامنه ناپایداری‌های جوی و بارش قرار می‌گیرد.

سرعت وزش باد در روزهای پنجشنبه نهم و جمعه دهم فروردین شدید است. توصیه می‌شود فعالیت‌هاِی غیر ضروری در فضای باز متوقف شود. از برپاکردن چادر، تردد در مجاورت ساختمانهای نیمه کاره، فرسوده و درختان کهنسال خودداری گردد. ایمنی‌های مربوط به مقاومت تاسیسات و خطوط انتقال نیرو کنترل شود.

بارش‌ها از عصر و اوایل شب پنجشنبه ابتدا از نواحی غربی استان (بانه و مریوان) شروع می‌شود و تا اواخر روز جمعه 10 فروردین ادامه دارد. امکان آب گرفتگی موقت در نواحی غربی وجود دارد. در گردنه‌ها و ارتفاعات نیز احتمال ریزش برف دور از انتظار نیست.

همچنین امکان رخداد رعد و برق و احتمال بارش تگرگ وجود دارد. از چرای دام در ارتفاعات خودداری گردد و  برق گیر ساختمانها و تاسیسات کنترل شود.

در روزهای پنجشنبه تا شنبه، حجم زیادی از گردوخاک تشکیل شده که ضمن انتقال آن به استان کیفیت هوا و دید کاهش می‌یابد، لذا از تردد غیر ضروری و فعالیت در فضای باز خودداری گردد( بویژه سالمندان و افراد آسیب پذیر).

از روزشنبه 11 تا صبح دوشنبه 13 فروردین با تقویت جریانات سرد شمالی و شمال شرقی، دما کاهش می‌یابد و هوای استان سرد می‌شود(قابل توجه باغداران جهت انجام تمهیدات لازم).


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: