• پنجشنبه ۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1691-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان خبر داد:

اجرای 750 کیلومتر شبکه‌های تغذیه و توزیع گازرسانی در سال 96

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان خبر داد: در سال گذشته قریب به 750 کیلومتر شبکه‌های تغذیه و توزیع روستایی و شهری اجراء شده است که بیشتر اجرای این شبکه‌های گازرسانی در بخش روستایی بوده است.

احمد فعله گری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، درباره عملکرد سال گذشته این شرکت، اظهار کرد: در سال گذشته تعداد 95 پروژه گازرسانی روستایی به بهره برداری رسیده و تعداد روستاهای گازدار این استان به یک هزار و 130 روستا افزایش یافته است.

وی با اشاره به اقدامات شاخص صورت گرفته، افزود: در سال 96 با اهتمام صورت گرفته شرکت گاز استان کردستان اقدامات شاخصی در راستای توسعه خدمات گازرسانی در استان انجام داده که می‌توان به انعقاد 52 پیمان گازرسانی با اعتبار 1000 میلیارد ریال اشاره کرد.

فعله گری بیان کرد: با اجرای 750 کیلومتر شبکه‌های تغذیه و توزیع روستایی و شهری در استان تعداد 31 هزار مشترک جدید گاز به شمار مصرف کنندگان استان اضافه شده‌اند و تعداد مشترکان گاز طبیعی در استان به مرز500 هزار مشترک نزدیک شده است.

وی در ادامه به اهداف سال 97 اشاره کرد و گفت: با تامین و تخصیص منابع مالی در شش ماهه نخست سال جاری شاهد گازدار شدن 60 روستا خواهیم بود و آغاز عملیات اجرایی به 120 روستایی دیگر نیز از برنامه‌های شرکت گاز کردستان در سال جاری خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با اشاره به سختی کار پروژه‌های گازرسانی در استان کردستان گفت: در بعضی از ماه‌های سال گذشته، هر ماه بطور متوسط 63 کیلومتر شبکه شهری و روستایی اجراء شده که اگر شرایط آب و هوایی اجازه می‌داد، توانایی اجرای 100 کیلومتر شبکه گذاری در هرماه را داشتیم و این آمار می‌توانست در پایان سال گذشته از مرز 1200 کیلومتر هم بگذرد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی ارزش کار شرکت گاز استان نمود پیدا می‌کند که به این نکته اشاره داشته باشیم تمام پروژه‌هایی که در سال 96 به اتمام رسیده، در همان سال گلنگ زنی شده و این افتخاری بسیار بزرگی است که به این شرکت تعلق دارد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: