• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-8390-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل آموزش وپرورش کردستان خبر داد:

انتقاد مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از اسکان مسافران نوروزی در مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت:  مدرسه هتل و مسافرخانه نیست و در هیچ جای دنیا از فضای مدارس برای اسکان مسافر استفاده نمی‌شود اما به دلیل محدودیت‌های موجود و شرایط کنونی مردم از این فضاها برای اسکان مسافران فرهنگی استفاده می‌شود. 

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، رشید قربانی، امروز، ۲۳ اسفندماه در دومین جلسه ستاد خدمات اجرایی سفر نوروزی در کرستان اظهار کرد: در آموزش و پرورش در راستای ارئه خدمات بهتر و باکیفیت تر به مسافران نوروزی با مسئولان ذیربط در شهرستان‌های استان جلساتی برگزار شده و برنامه‌های اجرایی این ایام به آن‌ها ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه در مدارس اسکان مسافران نوروزی نمی‌توان نظارت بیشتری داشته باشیم، افزود: به اعتقاد من یک نفر مسافر را نباید در مدارس اسکان داد چراکه کارکرد مدارس بسیار متفاوت‌تر از این مقوله است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان بیان کرد: مدرسه هتل و مسافرخانه نیست و در هیچ جای دنیا از فضای مدارس برای اسکان مسافر استفاده نمی‌شود اما به دلیل محدودیت‌های موجود و شرایط کنونی مردم از این فضاها برای اسکان مسافران فرهنگی استفاده می‌شود.

وی عنوان کرد: در راستای رعایت همین امر امسال تعداد مدارس اسکان مهمان نوروزی را کاهش داده‌ایم و از دو هزار و 50 اتاق سال گذشته امسال به کمتر از هزار و 300 اتاق کاهش پیدا کرده است.

قربانی با اشاره به فعالیت 16 مرکز پذیرش در استان اعلام کرد: در این مراکز مسئولان از چهارم اسفندماه تا 24 اسفندماه کار ثبت‌نام مسافران نوروزی فرهنگی را انجام داده‌‌اند و از 28 اسفندماه تا 13 فروردین ماه برای تکمیل اسکان خود می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

وی در پایان یادآور شد: از هزار و 300 کلاس درس 182 اتاق ویژه، 604 اتاق الف و 512 اتاق ب برای اسکان میهمانان فرهنگی در نظر گرفته و 444 نفر عوامل اجرایی نیز در مراکز پذیرش و اسکان به میهمانان خدمات ارائه خواهند کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: