• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7490-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

کشف 95 درصد قتل های صورت گرفته در کردستان/کاهش 10 درصدی سرقت منزل در استان

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان با اشاره به کاهش یک فقره قتل در سال جاری نسبت به سال گذشته گفت: 95 درصد قتل های صورت گرفته در سال جاری کشف شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، جمال سلطانی، امروز، 22 اسفندماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان کردستان اظهار کرد: در 11 ماه گذشته با تلاش و پیگیری مسئولان انتظامی استان و همکاری مردم و سایر دستگاه ها مربوطه مشکل خاصی در حوزه آگاهی در استان صورت نگرفت.

وی با اشاره به اینکه براساس جمعیت به ازای هر 100 هزار نفر یک فقره سرقت در استان کردستان روی می‌دهد، افزود: در وقوع سرقت منزل در استان طی 11 ماه گذشته 10 درصد کاهش داشته‌ایم.

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان با اشاره به عملکرد پلیس آگاهی در 11 ماه گذشته عنوان کرد: در مدت یاد شده در سرقت موتور سیکلت 17 درصد، در سرقت مغازه 11 درصد، با انجام اقدامات مؤثر و برخورد جدی قضایی در کیف قاپی 18 درصد، در کلاهبرداری نیم درصد و در جعل 97 درصد کاهش وقوع داشته‌ایم.

وی با اشاره به کاهش یک فقره قتل در سال جاری نسبت به آمار وقوع قتل در سال گذشته بیان کرد: 95 درصد قتل‌های صورت گرفته در سال جاری کشف شده است.

سرهنگ سلطانی اعلام کرد: 84 درصد از سرقت‌های کشف شده در طول 11 ماه گذشته کشف شده که 50 درصد آن ها مربوط به سرقت‌های خُرد بوده است.

وی عنوان کرد: در بحث زمین خواری، فرار مالیاتی و قاچاق هفت درصد افزایش کشفیات را داشته ایم.

رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به اینکه کردستان با توجه به مرزی بودن استان در بحث قاچاق کالا یکی از استان‌های آلوده محسوب می شود، افزود: در مدت یادشده 54 باند قاچاق کالا در استان کشف شدند که از نظر ریالی 11 درصد افزایش کشفیات کالای قاچاق را داشته ایم.

وی با اشاره به شماره اختصاصی پلیس آگاهی استان عنوان کرد: شهروندان در صورت مشاهده وقوع جرم در سطح استان با شماره تلفن 130 پلیس آگاهی تماس حاصل کنند.

سلطانی با اشاره به اینکه در ایام نوروز برای ساماندهی افراد معتاد و ولگرد ایام نوروز تمهیداتی اندیشیده شده است، بیان کرد: به سارقان سابقه‌دار به خاطر تأمین امنیت مردمتا پایان تعطیلات نوروز مرخصی داده نمی‌شود.

وی با اعلام اینکه در بحث اقدامات نوروزی با استفاده از تجارب سنوات گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته است، عنوان کرد: در ایام تعطیلات نوروزی مردم باید با مجموعه پلیس همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس پلیس آگاهی استان ادامه داد: استان کردستان در سطح کشور جزو استان هایی است که کمترین جرائم را داشته است و بیشتر جرائم با کنترل بیشتر روی خانواده و پایبندی به اصول رفع خواهد شد.

وی در پایان بیکاری را ریشه بسیاری از جرائم و مشکلات جامعه دانست و یادآور شد: رفع معضل بیکاری می‌تواند تاثیر شگرفی در کاهش جرائم در سطح کشور و استان داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: