• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1893-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

اولین کتاب آموزشی بخش زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان برای درس مورفولوژی منتشر شد

اولین کتاب آموزشی بخش زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان برای درس مورفولوژی زبان کردی( وشەناسی زمانی کوردی ) در سطح کارشناسی به قلم سعید کرمی و زیرنظر پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان به چاپ رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، اولین کتاب آموزشی بخش زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان برای درس مورفولوژی زبان کردی( وشەناسی زمانی کوردی ) در سطح کارشناسی به قلم سعید کرمی و زیرنظر پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان به چاپ رسید.

لازم به ذکر است این کتاب از سال آینده به عنوان منبع اصلی درس "وشەناسی" یا مورفولوژی برای ترم اول مقطع کارشناسی از سوی بخش زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان معرفی خواهد شد.

نویسنده این کتاب در حال حاضر مشغول نوشتن جلدهای دیگر این کتاب است و قصد دارد کتب مورفولوژی کرمانجی و هورامی(از دیگر گویش‌های زبان کردی) را نیز منتشر کند.

نشست نقد و بررسی این کتاب با حضور اساتید گروه زبان و ادبیات کردی، دکتر یادگار کریمی، دکتر زانیار نقشبندی و دکتر رحمان ویسی در دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه کردستان برگزار شد و بخش‌های مختلف کتاب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه این نشست، رئیس پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان در خصوص فعالیت‌های پژوهشکده و برنامه‌های آتی آن توضیحاتی ارائه کرد.

در پایان به هر یک از دانشجویان رشته زبان و ادبیات کردی یک جلد از این کتاب از سوی نویسنده کتاب اهدا شد.

لازم به ذکر است؛ دانشگاه کردستان از سال 94 برای اولین بار در کشور و به عنوان تنها دانشگاه کشور موفق به پذیرش دانشجو در رشته زبان و ادبیات کردی شد که اولین کتاب آموزشی این رشته با عنوان مورفولوژی کوردی نیز توسط پژوهشکده کردستان شناسی در روزهای اخیر به چاپ رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: