• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-6990-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

فرمانداری ها تسهیلگر کاهش ترافیک شهری باشند

معاون عمرانی استاندار کردستان بزرگترين مشكل شهرها را ترافيك دانست و گفت: فرماندارى ها زمينه ارتباط شهردارى ها با پليس راهور را فراهم كنند تا حوزه رفع معضل ترافيك تقويت شود.  

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، امیر قادری امروز(21 اسفند) در نشست مشترک فرمانداران و بخشداران تابعه استان کردستان اظهار کرد: فرمانداری ها و بخشداران باید با توجه به نزدیک شدن به ایام پایان سال مباحث حوزه بحران را جدی گرفته و دقت و آمادگی لازم را برای مواجه و مقابله با هر گونه بحران در ایام عید را داشته باشند.

وی افزود: فرمانداران و بخشداران در رابطه با ستاد بحرانی که در سطح شهرستان ها برگزار می شود باید تذکرات لازم را در رابطه با تهیه و ساختار و ستاد بحران به شهرداری ها بدهند.

معاون عمرانیاستاندار کردستان در حوزه امور شهری و شوراها و ارتباط فرمانداران با شهرداری ها و اهمیت موضوع سرمایه گذاری شهرداری ها بیان کرد: شهرداری های ما با مشکلات زیادی روبرو هستند بر همین اساس ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این راستا و حمایت همه جانبه فرمانداران در شهرستان ها از شهرداری ها بسیار لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه با بودجه های کم و محدود شهرداری ها مشکلات آن ها روز به روز زیاد شده و مطالبات مردم نیز روز به روز تغییر می کند بنابراین، تغییر اساسی در این راستا امری ضروریست عنوان کرد: تغییر نگرش فرمانداران در این زمینه و حمایت همه جانبه آنان از شهرداری ها به دلیل اهمیت اقدامات شهرداری ها به عنوان ویترین اقدامات عمرانی دولت می تواند کارنامه مثبتی باشد و هرجا که این دو ارگان با هم هماهنگ بوده اند نتایج مثبتی به دنبال داشته است.

 

قادری از حمایت تمام قد حوزه عمرانی استانداری کردستان از شهرداری ها خبر داد و گفت: تلاش برای اخذ مطالبات شهرداری از دستگاه های اجرایی را به طور جد در دستور کار قرار دادایم و انتظار داریم که دستگاه های اجرایی مطالبات شهرداری ها را پرداخت کنند.

وی در ادامه با يادآورى اينكه رياست ستاد بازآفرينى در شهرستان ها به عهده فرمانداران است، خواستار هماهنگى هرچه بيشتر ستاد با كميته برنامه ريزى شهرستان ها شد و بیان كرد: عدم توجه به بازآفرينى شهرى، افزايش روز افزون سكونتگاه هاى غير رسمى را به دنبال خواهد داشت.
معاون عمرانى استاندار كردستان، ساخت و سازهاى غير مجاز دستگاه هاى اجرايى را ظلم به مردم و شهردارى ها اعلام و عنوان كرد: ارتباط هرچه بيشتر فرماندارى ها با معاونت عمرانى استاندارى، هم ارتقاء كيفيت پروژه ها را به دنبال دارد و هم در صورت نياز به مداخله معاون عمرانى، اقدامات را تسريع مى كند .
قادرى با اشاره به اينكه بزرگترين مشكل شهرها، ترافيك است، از فرماندارى ها خواست زمينه ارتباط شهردارى ها با پليس راهور را فراهم كنند تا حوزه رفع معضل ترافيك تقويت شود
وى همچنين خواستار برخورد قاطع فرمانداران با اعضاى متخلف شوراهاى اسلامى و هماهنگ با شوراهاى حل اختلاف در اين زمينه شد
قادرى در ادامه با يادآورى اينكه در حريم و محدوده شهرى، شهردارى ها متولى صدور پروانه ساخت و ساز هستند و در حريم روستايى اين مسئوليت بر عهده بخشدارى هاست، افزود: نظارت بر ساخت و ساز در حريم روستاهايى كه در محدوده شهرى قرار گرفته اند بر عهده معاونت عمرانى استاندارى است كه اگر اين مسئوليت بر عهده بخشدارى ها قرار گيرد از آشفتگى و هرج و مرج در ساخت و ساز در اين مناطق جلوگيرى مى شود
وى در پايان، لزوم ارجاع پرونده ساخت و سازهاى غير مجاز به كميسيون ماده ٩٩ را يادآور شد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: