• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6791-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

افزایش اعتبارات دهیاری های کردستان به 48 میلیارد تومان در سال 96

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کردستان گفت: مجموع اعتبارات دهیاری های استان در سال گذشته37 میلیارد تومان بود که در سال جاری به 48 میلیارد تومان افزایش یافت.
 به گزارش ايسنا منطقه کردستان، کوروش مرادی، امروز(21 اسفندماه) در همایش فرمانداران و بخشداران استان اظهار کرد: مجموع اعتبارات دهیاری ها در سال گذشته 37 میلیارد تومان بوده است که در سال جاری به 48 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
وی افزود: با طرح‌های اشتغالزایی معرفی شده به بانک ها تا کنون موفق به اخذ مجوز برای 38 میلیارد تومان آن شده‌ایم که تا پايان سال بقیه نیز اخذ خواهد شد.
مرادی با اشاره به برپایی نمایشگاه توانمندی های روستاییان کشور بیان کرد: در این نمایشگاه 12 غرفه به استان کردستان واگذار شد که موفق به معرفی توانمندی‌های روستاهای استان شدیم.
وی خواستار همکاری بیشتر فرمانداری ها و بخشداران با دفتر امور روستایی استانداری شد و اعلام کرد: تعدادی از فرمانداری ها اعتبارات مصوبه لازم را به حساب دفتر امور روستایی واریز نکرده اند که همین امر موجب مشکل کمبود بودجه برای ما شده است.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کردستان عنوان کرد: در رتبه بندی های کشوری رتبه استان در امور روستایی پایین آمده که این امر به دلیل عدم تکمیل سامانه بودجه توسط مسئولان مالی فرمانداری هاست.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی برای بخشداران، شوراها و دهیاری ها گفت: علی رغم مصوبات گذشته تاکنون بودجه ای از سوی فرمانداری ها برای آموزش به حساب دفتر امور روستایی واریز نشده و ما در طول سال فقط یک دوره آموزشی برای دهیاری ها با همکاری فرمانداری ها برگزار کرده ایم.
وی تصریح کرد: بخشداران و فرمانداران باید به مصوبات شوراها تمکین کنند چراکه قانون تصویب کرده که مصوبات شوراها لازم الاجراست مگر اینکه انتقادی به آن وارد باشد.
وی در پایان یادآور شد: در کمیته برنامه ریزی دهیاری ها مصوب شد که 10 میلیون تومان اعتبار پروژه اجرایی برای روستاهای فاقد دهیاری اختصاص یابد که این اعتبارات به حساب فرمانداری ها واریز شده که تاکید می شود در همین بخش هزینه شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: