• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-4694-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

فروش بیش از یک میلیارد تومان کتاب در هفتمین نمایشگاه کتاب کردستان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به استقبال مردمی از هفتمین نمایشگاه کتاب گفت: یک میلیارد و 200 میلیون تومان کتاب در طول 6 روز برگزاری نمایشگاه به فروش رفت .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جلال قلعه شانی شنبه (19 مهر) در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان آماری از 6 روز برگزاری هفتمین نمایشگاه کتاب استانی ارائه داد و اظهار کرد: در این دوره از نمایشگاه کتاب کردستان که از 13 تا 18 اسفند در محل دایمی نمایشگاه‌های استان در سنندج برپا شد، 65 هزار عنوان کتاب در دسترس علاقه مندان قرار گرفت .

وی ادامه داد: 338 ناشر کشور و 14 ناشر از اقلیم کردستان عراق در قالب 230 غرفه در این دوره از نمایشگاه کتاب حضور یافت ند.

قلعه شاخانی، از فروش یک میلیارد و 200 میلیون تومان کتاب در این دوره از نمایشگاه خبر داد و گفت: این میزان خرید شامل بن کارت خرید، تراکنش کارتخوان‌های نصب شده در غرفه‌ها و پول‌های نقد مردم است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به بن کارت تخفیف نمایشگاه افزود: باجه‌های بانک شهر مستقر در نمایشگاه 550 میلیون تومان بن کارت خرید کتاب به متقایان عرضه کردند .

وی همچنین گفت: از آنجایی که قیمت کتاب‌های کودک پایین بود و خرید کتاب در این حوزه به صورت نقدی بوده است، پیش بینی خرید در حوزه کتاب کودک 2 میلیون تومان است .

دبیر هفتمین نمایشگاه استانی کتاب کردستان پرفروش ترین غرفه نمایشگاه را انتشارات ژیار معرفی کرد و افزود: این انتشارات در طول 6 روز برپایی نمایشگاه قریب به 60 میلیون تومان کتاب به فروش رساند .

قلعه شاخانی با اشاره به استقبال بی‌نظیر مردم‌ از نمایشگاه‌ کتاب افزود: مردم‌ استان‌ امسال در بازدید از نمایشگاه‌ ما‌ را غافلگیر کردند و به صورت تخمینی و تقریبی 73 هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند .

وی استقبال از نمایشگاه کتاب را نشان دهنده فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان و اهمیت رویدادهای فرهنگی دانست و خاطر نشان کرد: حداقل روزانه 31 هزار تراکنش بانکی در نمایشگاه انجام شده است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین برگزاری 6 نشست تخصصی، رونمایی از 20 عنوان کتاب، برپایی محافل نقد و بررسی کتاب و آثار ادبی، گرامیداشت روز زن، غرفه نقاشی کودک، غرفه ایستگاه کودک، پخش زنده موسیقی محلی همراه و برپایی سفره هفت سین نوروزی را از برنامه‌های جنبی هفتمین نمایشگاه کتاب کردستان برشمرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: