• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-4094-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس حوزه هنری کردستان:

دستگاه‌های فرهنگی نباید جزیره ای عمل کنند/ ضرورت سرمایه گذاری در بخش فرهنگ

رئیس حوزه هنری کردستان گفت: ادارات و دستگاه‌های فرهنگی نباید جزیره ای عمل کنند بلکه باید با تعامل و همگرایی و در کنار هم با برنامه ریزی و سرمایه گذاری در این بخش اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، امین مرادی امروز شنبه (۱۹   اسفند) در نشست خبری در جمع خبرنگاران که در اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار شد، اظهار کرد: زبان هنر موثرترین ابزار برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی افزود: کردستان به تعبیر مقام معظم رهبری «سرزمین مجاهدت‌های خاموش» است اما ما مدیران دستگاه های فرهنگی تاکنون نتوانتسه‌ایم اکنون که شایسته است به مقوله فرهنگ در استان بپردازیم.

رئیس حوزه هنری کردستان تصریح کرد: وقتی ما با شبیخون فرهنگی مواجه هستیم پس باید در بخش فرهنگ سرمایه گذاری کنیم و این هزینه محسوب نمی‌شود.

وی ادامه داد: ادارات و دستگاه‌های فرهنگی نباید جزیره ای عمل کنند بلکه باید تعامل و همگرایی داشته باشند و در کنار هم با برنامه ریزی و سرمایه گذاری در این بخش اقدام کنند.

معاون نیروی انسانی سپاه بیت المقدس کردستان هم در ادامه این نشست اظهار کرد: در سال 94 اولین کنگره یک هزار شهید پیشمرگ مسلمان کُرد و امسال هم کنگره شهدای ترور را در استان برگزار کردیم.

کورش ملکشاهی با اشاره به برگزاری کنگره ملی 5400 شهید استان در سال آینده، تصریح کرد: نقش رسانه در شناسایی این شهدا و بیان خاطرات آنها به نسل آینده جامعه بسیار موثر است که نباید از این ظرفیت غافل شویم.

وی خاطرنشان کرد: استان کردستان شهدای بسیار والامقامی دارد که در سطح کشوری مایه افتخار هستند اما متاسفانه نتوانسته‌ایم خوب آنها را بشناسانیم.

معاون نیروی انسانی سپاه بیت المقدس کردستان در پایان از تهیه نرم افزار شهدای استان خبر داد و گفت: در این نرم افزار عکس و روز شهادت هر کدام از شهدای استان در هر روز آمده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: