• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-5590-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی انجمن معتادین گمنام کردستان:

ارائه خدمت رایگان 3200 معتاد بهبودیافته کردستانی به معتادین خواهان ترک/ رسانه بازوی یاری‌رسان معتادین گمنام باشند

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی انجمن معتادین گمنام کردستان با اشاره به اینکه 3200 نفر اعضای پاک در قالب انجمن معتادین گمنام در کردستان فعال هستند، گفت: زمانی که رسانه پیام‌رسان و همراه انجمن معتادین گمنام باشد، زمینه و بستر آشنایی معتادینی که خواهان ترک هستند، فراهم خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، شهریار اسکویی شامگاه (پنج شنبه 17 اسفند) در «نخستین جشنواره استانی رسانه و کاهش آسیب‌های اجتماعی اعتیاد» که با حضور مسئولین و اصحاب رسانه استان در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: انجمن معتادین گمنام در سال 1369 توسط چند ایرانی خارج از کشور در مرکز بازپروری قرچک ورامین تهران تأسیس و اولین جلسه خود را برگزار کرد.

وی افزود: این روند ادامه داشت تا اینکه در سال 1373 این جلسات برای اولین بار خارج از مرکز بازپروری ورامین برگزار شد و شش ماه بعد از آن تاریخ، نخستین جلسه انجمن معتادین گمنام در بهزیستی استان کردستان نیز برگزار شد.

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی انجمن معتادین گمنام کردستان با اشاره به اینکه در سطح دنیا دو میلیون نفر عضو بهبودیافته انجمن معتادین گمنام هستند، گفت: در ایران دو میلیون و 888 هزار نفر معتاد داریم که 21 درصد آنان یعنی 500  نفر عضو پاک هستند.

وی با اعلام اینکه در سراسر دنیا 68 هزار جلسه انجمن معتادین گمنام برگزار می شود، تصریح کرد: از این تعداد 28 هزار جلسه آن در ایران برگزار می شود.

اسکویی سهم استان کردستان در میان معتادین بهبود یافته را 3200 نفر اعضای پاک دانست و ادامه داد: این افراد در قالب 48 گروه در طول هفته جلسات متعددی را برای معتادین خواهان ترک برگزار می‌کنند.

به گفته وی 138 کشور دنیا در قالب انجمن معتادین گمنام در حال فعالیت است که از کشورهای اسلامی عضو این انجمن می توان به کشورهای ایران، عربستان، کویت، قطر، پاکستان و افغانستان اشاره کرد که در اقدام بعدی در تلاش برای فعال سازی این انجمن در کشور عراق هستند.

وی در خصوص نشریاتی که در حال حاضر توسط انجمن معتادین گمنام منتشر می‌شود، خاطرنشان کرد: این نشریات به 70 زبان رسمی دنیا ترجمه شده و در دسترس تمامی مردمان متکلم به این 70 زبان قرار داد.

مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی انجمن معتادین گمنام کردستان با تأکید بر اینکه تمام خدمات ارائه شده توسط انجمن معتادین گمنام به صورت رایگان است، یادآور شد: تمامی هزینه‌های این انجمن توسط اعضا فراهم می‌شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اعلام اینکه در استان کردستان 120 نفر معتاد خانم بهبود یافته وجود دارد، اظهار کرد: خوشبختانه انجمن معتادین گمنام از طریق یک فرد معتاد بهبود یافته در برنامه 12 قدم، معتاد دیگری را تا زمان ترک همراهی می کند.

اسکویی با بیان اینکه باور غلطی که در خصوص اعتیاد وجود دارد این است که یک معتاد هرگز قادر به ترک دادن نیست، گفت: خوشبختانه اعضای انجمن معتادین گمنام ثابت کرده اند که با اصول 12 قدم می توان یک فرد معتاد را به زندگی و خانواده بازگرداند.

وی در پایان ضمن درخواست از رسانه ها برای همراهی با انجمن معتادین گمنام، گفت: زمانی که رسانه پیام‌رسان انجمن معتادین گمنام باشد، زمینه و بستر آشنایی معتادینی که خواهان ترک هستند را فراهم کرده و اهرمی تشویقی برای شرکت در انجمنی خواهد شد که کاملاً خودجوش و مردمی در مبارزه و کاهش اعتیاد گام برمی دارد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: