• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1593-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

توسطه معاونت آموزشی جهاددانشگاهی کردستان تحقق یافت:

برگزاری 5850 نفر دوره آموزشی بازارمحور برای زندانیان کردستان


معاون آموزش جهاددانشگاهی از برگزاری 5 هزار و 850 نفر دوره آموزشی بازار محور و تخصصی طی سال جاری در اداره زندان های استان کردستان خبر داد.
سیروان صیدی در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: طی چند سال گذشته برای همکاری با اداره کل زندان ها قرارداد همکاری در راستای برنامه جامع آموزش دوره های تخصصی بازار محور به منظور توانمندسازی و افزایش آگاهی زندانیان و همچنین دوره هایی که موجب اشتغالزایی مددجویان می شود، بین این دو ارگان منعقد شده است.
وی افزود: بر اساس انعقاد قراردادی در سال جاری، جهاددانشگاهی کردستان متعهد شد که 28 کارگاه آموزشی در سطح استان کردستان برای مددجویان برگزار کند که این دوره ها شامل پرورش گاو شیری، ماهی های زینتی، کشت انگور، باغ شیشه ای و درختان مینیاتوری است.
معاون آموزش جهاددانشگاهی کردستان از برگزاری 5 هزار و 850 نفر دوره آموزشی معادل120هزار نفر ساعت برای زندانیان استان کردستان خبر داد و بیان کرد: با توجه به اینکه دوره های آموزشی برگزار شده توسط جهاددانشگاهی اشتغال محور و بازار محور است، زندانیان بعد از آزادی می توانند به واسطه آموخته های خود در این دوره های آموزشی و در قالب طرح مشاغل خانگی، اقدام به اشتغال کرده و با کمترین هزینه در محیط خانه مشغول به کار شوند.
 وی با تاکید بر اهمیت و نقش دوره های آموزشی تخصصی جهاددانشگاهی در راستای توانمندسازی زندانیان، عنوان کرد: این دوره ها با هدف فراهم کردن شرایط برای بازگشت دوباره آزادشدگان از زندان به جامعه و توانمندسازی برای تامین نیاز روزانه و زندگی زندانیان برگزار می شود که خوشبختانه ما توانسته ایم این نقش را به خوبی ایفا کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: