• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-3694-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

آیین و مراسم پاکسازی محوطه میراث فرهنگی غار باستانی کرفتو برگزار می شود

مدیر پایگاه ملی زیویه و کرفتو گفت: آیین و مراسم پاکسازی محوطه میراث فرهنگی غار باستانی کرفتو همزمان با سراسر کشور در روز جمعه مورخ 18 اسفند ماه جاری توسط پایگاه ملی زیویه- کرفتو با مشارکت فرمانداری شهرستان دیواندره، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، ادارات و ارگان های شهرستان دیواندره، سازمان ها و تشکل های مردم نهاد برگزار می شود.

صابر وفایی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان اظهار کرد: این مراسم با هدف استقبال از مهمانان نوروزی و پیشواز از سال جدید انجام می گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه 18 اسفند ماه سال جاری در سراسر کشور به عنوان روز پاکسازی محوطه های میراث جهانی و میراث فرهنگی کشور تعیین شده است این برنامه نیز در غار باستانی کرفتو اجرا خواهد شد.

وفایی، ضمن مهم برشمردن این مراسم خاطرنشان کرد: حضور دوستداران تاریخ، فرهنگ و محیط زیست در این مراسم از اهمیت بالایی برخواردار می باشد چرا که غار کرفتو یکی از شگفت ترین معماری های دست کن ایران به شمار آمده و علاوه بر این منظر طبیعی این اثر ارزشمند نیز در استان کردستان و همچنین در کشور از زیبایی های خاص خود برخوردار است و به طور قطع حفظ بافت تاریخی و میراث طبیعی آن بر همگان واجب است.

مدیر پایگاه زیویه و کرفتو با دعوت از تمامی آحاد علاقه مندان به مواریث فرهنگی و طبیعی به منظور شرکت در این مراسم، یادآور شد: حضور این عزیزان در این گردهمایی سبب نوعی تعامل میان تشکل های مردم نهاد و سازمانهای دولتی در راستای حفاظت و حراست هرچه بیشتر از این مواریث خواهد شد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: