• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-993-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

مدیر کل آمورش پرورش استان کردستان خبرداد؛

50 هزار نفر در کردستان از بی سودای رنج می برند

مدیر کل آمورش پرورش استان کردستان  گفت: هم اکنون در جامعه هدف استان بیش از 50 هزار نفر بی سواد وجود دارد که برای ریشه کنی بی سوادی در این بخش نیازمند همکاری و همراهی شرکای برون سازمانی و حمایت مسئولین و دست اندرکاران به ویژه فرمانداران شهرستانها هستیم.

 به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی امروز 13 اسفند در نشست مشترک شورای آموزش و پرورش و پشتیبانی سواد آموزی استان که با حضور خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان، برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص جذب و پوشش نوآموزان دوره پیش دبستان، کردستان یکی از استان های موفق بوده و با اجرای برنامه ها ، جلب مشارکت و همکاری شرکای برون سازمانی و پوشش بیش از 91 درصدی نو آموزان در جایگاه سوم کشوری قرار دارد.

وی هم چنین با اشاره به استقرار پایه دوازدهم از سال تحصیلی آینده و افزایش دانش آموزان این حوزه یکی از مصوبات شورای آموزش و پرورش را فراهم کردن زمینه استقرار پایه دوازدهم و پیش بینی و تمهید مقدمات در حوزه های نیروی انسانی ، فضا و تجهیزات عنوان کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در ادامه ضمن ارائه دستور کار جلسه یکی از موضوعات قابل طرح در نشست امروز را پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارتقاء امنیت اخلاقی و اجتماعی دانش آموزان بر شمرد و گفت: با عنایت به تاکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و برنامه های وزارت آموزش و پرورش، این موضوع با اهمیت در سطح استان و واحد های اداری و آموزشی با جدیت در حال پیگیری است.  

وی افزود: در آموزش و پرورش به موضوع تربیت نسبت به آموزش اولویت بیشتری داده شده است و با توجه به وجود هجمه های فراوان، آموزش و پرورش در راستای سلامت دانش آموزان به مشارکت کلیه بخش ها نیازمند است.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود از سواد آموزی به عنوان یک مساله ملی یاد کرد و با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این حوزه گفت: هم اکنون در جامعه هدف استان بیش از 50 هزار نفر بی سواد وجود دارد که برای ریشه کنی بی سوادی در این بخش نیازمند همکاری و همراهی شرکای برون سازمانی و حمایت مسئولین و دست اندرکاران به ویژه فرمانداران شهرستانها هستیم.

گفتنی است: هم چنین در این نشست گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش، کلاس های آماده شده برای پذیرش واسکان میهمانان فرهنگی و پوشش دوره های سواد آموزی استان در سال 96 و بازسازی و احیای اردوگاه فرهنگی و تربیتی دانش آموزی وحدت سنندج ارائه و در ادامه اقدامات آموزش و پرورش در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارتقاء امنیت اخلاقی و اجتماعی دانش آموزان تشریح شد.      


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: