• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-893-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان:

آموزش و پرورش به همراهی اولیای دانش آموزان نیازمند است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت:آموزش و پرورش بدون همیاری و همراهی اولیای دانش آموزان نمی تواند به اهداف خود برسد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حسین خوش اقبال امروز 13 اسفند در نشست مشترک شورای آموزش و پرورش و پشتیبانی سواد آموزی استان اظهار کرد: شورای آموزش و پرورش از جمله مراجع تصمیم گیری در حوزه تعلیم و تربیت است و در همین راستا شوراهای آموزش و پرورش در سطح استان، شهرستان و منطقه پیش بینی شده و با همکاری و همراهی مسئولین و مردم زمینه تحقق اهداف بلند تعلیم و تربیت فراهم می شود.

وی هدف از ایجاد و پیش بینی شورای آموزش و پرورش را جلوگیری از تمرکز گرایی، بهره مندی از توانایی انسانی و مدیریت مادی بخش های مختلف بر شمرد و گفت: با هماهنگی و همراهی مسئولین در سطح استان و همکاری دستگاه ها و ارگانها شاهد پیشرفت و توسعه در این حوزه باشیم.

خوش اقبال هم چنین به سابقه فعالیت شوراهای آموزش و پرورش پرداخت و ذکر کرد: برای استفاده از این فرصت قانونی و به منظور تحقق مشارکت و نظارت مردم، شوراهای آموزش و پرورش شکل گرفته و باید از منابع و امکانات موجود بهره گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان در ادامه به وظایف شورای آموزش و پرورش در حوزه های مختلف از جمله تصمیم گیری در خصوص منابع مالی، تصویب تقویم آموزشی، سیاست گذاری در امر احداث، توسعه و تجهیز اشاره کرد و افزود: با توجه به گستردگی و اهداف برنامه های آموزش و پرورش باید تلاش کنیم با آمادگی بیشتر در جلسات شورا حاضر شویم.

وی با تاکید بر این مهم که  مخاطبان گسترده آموزش و پرورش از جمله دانش آموزان، معلمان و خانواده ها می باشند، خاطرنشان کرد: همه باید کمک کنند تا نسل آینده ساز که هم اکنون در اختیار آموزش و پرورش هست خوب تربیت شود و امروز مشارکت بیشتر خانواده ها و اقشار مختلف مردم با آموزش و پرورش برای پویایی دانش آموزان ضروری است و هر چه قدر بتوانیم به این حوزه کمک کنیم، آیندگان از ثمرات این مشارکت بهره مند خواهند شد.     

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: