• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-793-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گزارش

تحصیل ۱۷۰۰ نفر دانشجو در دانشگاه آزاد سقز

رییس دانشگاه آزاد سقز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز مطابق شاخص های موجود با ۶۵ رشته و ۱۷۰۰ دانشجو و ۴۱ نفر هیات علمی رتبه چهارم در استان را دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، دکتر شافعی، در نشست خبری با خبرنگاران  سقز اظهار کرد: افزایش بهره وری و کاهش هزینه، توجه به نیازهای پژوهشی، تجاری سازی یافته های علمی، توسعه همکارهای های علمی بین دانشگاهی، برگزاری همایش های کاربردی و مسئله محور و توجه به اقتصاد دانش بنیان از راهبردهای این واحد علمی در سقز است.

وی افزود: این مرکز مطابق شاخص های موجود با ۶۵ رشته و ۱۷۰۰ دانشجو و ۴۱ نفر هیأت علمی رتبه چهارم در سطح استان را داراست .

رییس دانشگاه آزاد سقز بیان کرد: تلاش برای آکادمیک بودن دانشگاه و توجه به نیاز در قالب شناسایی فرصت ها و تهدیدها در صدد تدوین یک برنامه استراتژیک برای دانشگاه در سه حوزه آموزش پژوهش و فرهنگ است.

وی تصریح کرد: اقداماتی از جمله ایجاد مرکز رشد واحدهای فن آور کانون مرکز ایده دانشجویی (ماد) آکادمی کشتی در دانشگاه فعالسازی باشگاه پژوهشگران جوان و ارج نهادن مفاخر در قید حیات در این راستاست.

وی ارتباط دانشگاه و صنعت را یک امر مهم ارزیابی کرد و افزود: رسالت دانشگاه تولید علم است و در وضعیت کنونی دانشگاه آزاد واحد سقز در صدد است ضمن افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها به این مهم دست یابد.

شافعی برگزاری همایش های مسأله محور را در صدر برنامه های دانشگاه تعریف و اظهار کرد: تلاش برای ایجاد دبیرخانه دائمی این همایش ها نیز یکی از اهداف دانشگاه است.

وی در پایان با ضروری خواندن توجه به همه علوم گفت: با اینکه بسیاری از رشته ها خصوصا رشته تجربی نیازمند زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری است اما تلاش هایی برای ورود رشته های تجربی از جمله پیراپزشکی صورت گرفته که تکمیل بیمارستان جدید تا حدودی می تواند ما را به اهدافی که داریم برساند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: