• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1994-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به دنبال تقریب و وحدت هستیم

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت:  ما در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به دنبال اتحاد و تقریب و وحدت هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حجت‌الاسلام سید محمود نبویان، در نشست «نقش علمی و روحانیون در وحدت امت اسلامی» که امروز، ۹ اسفندماه در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: ما در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به دنبال اتحاد و تقریب و وحدت هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما باید برای اختلافات بین جوامع اسلامی نشست‌های تشکیل دهیم، افزود: در قالب این نشست‌ها ما می‌توانیم اختلافات بین مذاهب را رفع و رجوع کنیمکه نقش علما در از بین بردن این اختلافات بسیار اثرگذار است.

حجت‌الاسلام سید محمود نبویان عنوان کرد: شناخت ظرفیت‌های عظیم موجود در جهان اسلام در افزایش وحدت نقش مهمی دارد چون تمام احکام دین یک رویکرد و حیثیت اجتماعی دارد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های عظیمی در جهان اسلام وجود دارد، اعلام کرد: استفاده از این ظرفیت‌ها می تواند منجر به رفع اختلافات و افزایش وحدت و اتحاد بین امت اسلامی شود.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تأکید بر اینکه توهین به مقدسات ممنوع است، عنوان کرد: ما دشمن مشترک و داشته‌های مشترک داریم که باید از این مشترکات در راستای ایجاد وحدت و اتحاد بیشتر بهره ببریم.

وی با تأکید بر تشکیل مجمع، بازار و جوامع اسلامی مشترک میان امت اسلامی یادآور شد: امیدواریم با وحدت بیشتر و تقریب میان پیروان مذاهب پرچم اسلام بر بام سازمان ملل برافراشته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: