• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-693-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

دبیر هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی دانشگاه کردستان اعلام کرد:

وجود یک‌هزار دانشجوی دکتری و یک‌هزار هیأت علمی در کردستان ظرفیت پژوهشی قوی و کاربردی است

دبیر هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی دانشگاه کردستان گفت: حضور یک‌هزار دانشجوی دکترای تخصصی و یک‌هزار هیأت علمی در کردستان، پتانسیلی قوی و مؤثر در حوزه پژوهشی استان است که در راستای کاهش مشکلات آموزشی و پژوهشی با کمترین هزینه می‌توان از آن بهره برد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهمن بهرام‌نژاد، شامگاه شنبه (5 اسفند) در کارگروه آموزش و پژوهش، فناوری و نوآوری کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، هدف اصلی کارگروه را نیل به اهداف آموزش عالی در قالب تدوین آمایش آموزش عالی دانست و اظهار کرد: سرانه جمعیت دانشجویی کردستان با 47 مؤسسه آموزش عالی و 47 هزار دانشجو در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.

وی با بیان اینکه 37 مرکز دانشگاهی استان با کمتر از یک‌هزار دانشجو به حیات خود ادامه می‌دهند، افزود: این امر چالش بزرگی برای استان است.

دبیر هیأت نظارت و ارزیابی آموزش عالی دانشگاه کردستان با اعلام اینکه 73 درصد جامعه دانشگاهی استان در مراکز دولتی مشغول به تحصیل هستند، بیان کرد: دانشگاه آزاد با 30 درصد دانشجو بیشترین تعداد دانشجویان استان را به خود اختصاص داده و دانشگاه پیام نور و دانشگاه کردستان در رده‌های بعدی پذیرش دانشجو قرار دارند.

وی با اعلام اینکه 56 درصد دانشجویان استان در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند، در خصوص تفکیک رشته‌های دانشگاهی عنوان کرد: 56 درصد دانشجویان استان در رشته‌های علوم انسانی، 21 درصد رشته‌های مهندسی، پنج درصد علوم پایه، هفت درصد کشاورزی، هفت درصد هنر و معماری و مابقی نیز در رشته های متفرقه مشغول به ادامه تحصیل هستند.

بهرام‌نژاد با تأکید بر اینکه تشکیل کارگروه آموزش و پژوهش استان گامی مؤثر در راستای حل ناهماهنگی‌های آموزشی و پژوهشی است، خاطرنشان کرد: حضور یک هزار دانشجوی دکترای تخصصی و یک هزار هیأت علمی در کردستان، ظرفیتی بالقوه برای رفع مشکلات حوزه پژوهشی و توانمندسازی استان با کمترین هزینه است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: