• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-490-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

خفاشها را نکشید آنها لانەای ندارند

چندروزی است که زمزمەهایی مبنی بر فروش لانەی خفاش‌ها بە مبالغ میلیونی بە گوش می‌رسد و بیانیه اداره محیط زیست نیز نشانه عمق فاجعه می‌باشد 

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، خفاش‌ها بەصورت گروهی در غارها زندگی می‌کنند و در جمعیت‌های زیاد به صورت خوشەای از سقف غارها آویزان می‌شوند.

 این موجودات هیچ لانەای ندارند و پس از زایمان بچە خود را میان بالهایشان می‌گیرند، بچە خفاش حتی هنگام شکار نیز از مادر خود جدا نمی‌شود و در این حین خود را بە موهای مادر می‌چسباند تا یکماهگی که وزن بچه خفاش زیاد می‌شود و قادر بە پرواز می‌شود بنابراین خفاشها لانەای ندارند و غارهای تاریک تنها خانه آنهاست.

غذای خفاش‌ها پشەها و حشرات است و در فصل زمستان به خواب زمستانی فرو می‌روند اگر در این فصل خطری برای آنها پیش بیاید و از خواب زمستانی بیدار شوند، از گرسنگی خواهند مرد.

دشمنان محیط زیست تیرشان را به سوی خفاش‌های بی آزار نشانه رفتەاند و در این فصل که آنها در خواب زمستانی به سر می‌برند، مردم را به دنبالشان فرستادەاند.

جستجوگران خفاش نه تنها لانەای نخواهند یافت بلکه با بیدار کردن خفاش‌ها از خواب زمستانی، موجب مرگ آنان خواهند شد و خفاش‌های کمی کە در شهر ما زندگی می‌کنند نیز نابود خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: