• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-10690-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

توقیف ۲۶ قلم مکمل ورزشی در کردستان

دبیر کارگروه پیشگیری مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور دانشگاه علوم پزشکی کردستان از توقیف ۲۶ قلم مکمل ورزشی در ۱۰ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، مظهر اسلامی‌نیا روز چهارشنبه در هشتمین جلسه کمیته محصولات سلامت محور در سنندج، با اشاره به اینکه همه بر مشکلات موجود در جامعه واقف هستیم، اظهار کرد: در این میان جوانان با الگوپذیری اشتباه از برنامه‌های ماهواره ای به سمت و سوی ورزشی که در برخی از اوقات برای جلوه گری است سوق داده شده‌اند.

وی افزود: تمایل و رغبت جوانان به ورزش زمینه را برای سوءاستفاده برخی از باشگاه‌های ورزشی، با عرضه مکمل های ورزشی بی کیفیت بوده فراهم کرده است .

اسلامی نیا با بیان اینکه استفاده از مکمل های ورزشی برای مرحله قهرمانی کاربرد دارد، گفت: کالاهای ورزشی که در مراکز غیرمجاز عرضه می‌شود اکثرا قاچاق بوده و اجناس بی کیفیتی هستند.

وی بیان کرد: کالاهایی که از مجاری قانونی و با برچسب اصالت کالا از سوی وزارت بهداشت در داروخانه‌ها و از سوی افراد ذیصلاح، متناسب با شرایط جسمانی شخص عرضه و توزیع می‌شود مشکلی برای استفاده ندارند.

دبیر کارگروه پیشگیری مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: در این راستا وزارت بهداشت با اتخاذ تمهیدات فرهنگی از قبیل برگزاری نمایشگاه محصولات ورزشی، تشکیل ۱۸۰ کلاس آموزشی برای هشت هزار و ۳۹۳ نفر در مقطع دبیرستان در ۱۰ ماهه سال جاری از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه بوده است.

اسلامی نیا ادامه داد: از حیث نظارت نیز ۱۷۵ مورد بازرسی و گشت مشترک از باشگاه های ورزشی و تعداد ۳۸۰ بازرسی از عطاری ها و مراکز فروش مکمل در مدت مذکور صورت گرفته است .

وی با بیان اینکه ۲۶ قلم مکمل ورزشی در ۱۰ ماهه امسال توقیف شده است، گفت: ارزش ریالی مکمل توقیف شده نیز ۱۶۱ میلیون و ۶۸۰ هزار ریال برآورد شده است .

به گفته اسلامی نیا، طی این مدت نیز ۴۹ قلم مکمل ورزشی به ارزش ریالی ۱۰۵ میلیون و ۶۵۰ هزار ریال منهدم شده است .

در این جلسه علی خداویسی، جانشین دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان هم از بازرسی و گشت مشترک از ۶۵ مورد از انبارهای مجوز دار در سطح استان خبر داد و گفت: در این راستا شناسایی انبارهای غیرمجاز جهت ممانعت از ورود کالای قاچاق نیز در دستور کار دستگاه های متولی قرار گرفته است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: