• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-8991-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

حفظ آب شرب پایدار برای شهر و روستا امری ضروریست

فرماندار سنندج ضمن تاکید بر مدیریت صحیح آب در همه بخشها بر حفظ آب شرب پایدار برای شهر و روستا تاکید کرد .

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، محمد ابراهیم زارعی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان سنندج، ضمن هشدار جدی در باب کمبود آب و بحران های آبی پیش رو با توجه به کاهش بارندگی ها در چند سال اخیر، بر مدیریت مصرف آب در کلیه بخش ها اعم از آب شرب، کشاورزی و سایر مصارف تاکید جدی کرد و صرفه جویی در مصرف آب را بسیار لازم و ضروری خواند.

وی همچنیمن تغییر الگوهای فعلی آبیاری در کشاورزی و استفاده از آبیاری قطره ای به جای آبیاری های سنتی، غرق آبی و بارانی را بسیار به جا و از لحاظ مصرف آب، به صرفه دانست.

فرماندار سنندج ضمن ابراز نگرانی از ریختن نخاله های ساختمانی بعضا در کنار رودخانه ها توسط افراد ناآگاه و متخلف، در خصوص نظارت جدی بر صیانت از حریم رودخانه ها و حفظ سلامت آب سدها به امور آب و ادارت مرتبط هشدار داد.

وی خاطر نشان کرد: باید به هر نحو ممکن از سلامت و پایداری آب شرب شهر و روستاها حفاظت کنیم و آب شرب پایدار برای شهر و روستاها در اولویت باشد.

زارعی یادآور شد: باید حس مهم بودن آب را به هر نحو ممکن در میان مردم فرهنگ سازی کرد و در صورت لزوم از رسانه های جمعی مانند تلویزیون، رادیو و ...  استفاده شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: