• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-6894-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان:

توجه به مبانی توسعه فرهنگی زمینه‌ساز توسعه همه جانبه کردستان است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه کردستان دارای ظرفیت‌ها و شایستگی‌های فراوانی است، گفت: توسعه اتفاق نمی‌افتد، مگر اینکه به مبانی و توسعه فرهنگی توجه شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جلال قلعه‌شاخانی، روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه در سفر به مریوان و در دیدار با شورای فرهنگ عمومی با اشاره به تأثیرگذاری زبان هنر اظهار کرد: در زلزله کرمانشاه شاهد بودیم که یک عکس که هنرمندان در فضای مجازی منتشر کردن باعث شد که حس همدردی دیگر هموطنان را برانگیزد و کمک‌های مردمی زیادی برای مردم از این طریق جمع آوری شد.

وی با اشاره به اینکه کردستان دارای ظرفیت‌ها و شایستگی‌های فراوانی است، افزود: توسعه اتفاق نمی‌افتد، مگر اینکه به مبانی و توسعه فرهنگی توجه شود.

قلعه‌شاخانی یادآور شد: فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر فرهنگی بودن کردستان مسئولیت ما را در جهت معرفی تاریخ، فرهنگ غنی و گذشته پر افتخار استان در حوزه فرهنگ و هنر را بیشتر می‌کند.

فعالیت های فرهنگی و هنری مبتنی بر فرهنگ عامه مردم باشد

امام جمعه مریوان هم با تاکید بر معرفی و شناساندن فرهنگ غنی منطقه در کشور گفت: برگزاری فعالیت های فرهنگی و هنری بایستی مبتنی بر فرهنگ مردم منطقه باشد.

ماموستا مصطفی شیرزادی، اظهار کرد: استان کردستان دارای یکی از غنی‌ترین زبان و فرهنگ ایران زمین است و موسیقی، تئاتر و شعرش می‌تواند در جهان مطرح شود.

وی عنوان کرد: مسئولان فرهنگی و هنرمندان می توانند با استفاده از ظرفیت زبان هنر و قالب برنامه های فرهنگی و هنری، فرهنگ و پیشنیه مردم این دیار را به سایر هموطنان و مردم دنیا نشان دهند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی مریوان، با بیان اینکه کردستان از فرهنگ غنی و پیشنیه تاریخی برخوردار است، افزود: جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان هر ساله با حضور گروه های تئاتر از داخل و خارج از کشور در این شهرستان برگزار می شود که هنرمندان ما در این حوزه بایستی از این ظرفیت برای معرفی بیشتر فرهنگ و مسائل دینی خود بهره بگیرند.

ماموستا شیرزادی، بیان کرد: شهرستان مریوان یکی از مناطقی است که همواره با وجود علمای دینی و مذهبی بین مردم سراسر ایران اسلامی شناخته شده و نامدار بودن امروزه این شهرستان از وجود پربرکت این بزرگان و علمای گذشته بوده است.

وی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مریوان قدردانی کرد و یادآور شد: استفاده از قصص قرآنی، نشان دادن ارزش‌های دفاع مقدس و مجاهدت های مردمان این دیار، صنایع دستی و ... می تواند موضوع های باشد که مسئولان فرهنگی برای اجرای برنامه‌ها از آن سوژه بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: