• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-9890-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

مدیر موسسه خیریه همراز شمیم باران

تعدد صندوق کمک‌های مردمی بی اعتمادی را میان مردم به وجود می‌آورد

مدیر موسسه خیریه همراز شمیم باران گفت: بیش از 5 هزار صندوق کمک های مردمی توسط موسسات مختلف در سطح شهر پخش شده است و این مهم به دلیل اینکه احتمال سرقت آن وجود دارد، بی اعتمادی را میان مردم به وجود خواهد آورد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آزاد هاشمی امروز 23 بهمن در نشت خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت چهارمین سال تاسیس این موسسه، ضمن اشاره به اینکه امروزه وجود کودکان کار یک آسیب جدی است، اظهار کرد: موسسه همراز شمیم باران از سال 92 از سوی وزارت کشور مجوز حمایت از کودکان کار را اخذ و در راستای مسائل فرهنگی و آموزشی فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی در ادامه با بیان این مهم که متاسفانه در سال جاری هیچ گونه کمک دولتی به این موسسه نشده است، عنوان کرد: بهزیستی استان کردستان در سال 95 تنها 25 میلیون تومان به این موسسه کمک کرد ولی متاسفانه در سال جاری هیچگونه کمکی نکرده است.

مدیر موسسه خیریه همراز شمیم باران تصریح کرد: 25 میلیون تومانی که بهزیستی به موسسه کمک کرده است در صورتی بوده که این موسسه 80 کودک کار را تحت پوشش داشته و بالغ بر 80 میلیون تومان هزینه این افراد شده است.

وی با اشاره به اینکه موسسه خیریه همراز شمیم باران در حال حاضر 50 کودک کار پسر را تحت حمایت دارد، گفت: تمامی هزینه های این موسسه از سوی افراد خیر تامین می شود.

وی افزود: رسالت این موسسه بر مبنای شفاف سازی تمام فعالیت ها و هزینه ها برای افراد خیر است.

هاشمی ضمن اشاره به اینکه موسسه همراز شمیم باران، هیچگونه صندق کمک های مردمی در سطح شهر پخش نکرده است، خاطرنشان کرد: بیش از 5 هزار صندوق کمک های مردمی در سطح شهر پخش شده و این مهم به دلیل اینکه احتمال سرقت آن وجود دارد، بی اعتمادی را در میان مردم به وجود خواهد آورد.

وی در ادامه با بیان این مهم که تهدیداتی همچون، بیماریهای هپاتیت، ایدز، مواد مخدر و سوء استفاده های جنسی تهدید می کند، ذکر کرد: در ساماندهی کودکان کار 12 اداره متولی امر هستند که متاسفانه هرکدام به گونه ای شانه خالی می کنند و تا زمانی که همه دست به دست هم ندهند این آسیب اجتماعی ریشه کن نخواهد شد.

مدیر موسسه خیریه همراز شمیم باران در ادامه گفت: با توجه به بازرسی هایی که این موسسه انجام داده است کودکان کار را شناسایی و مورد حمایت قرار می دهد و فعالیت های منظمی برای این افراد برگزار می کند.

هاشمی ضمن اشاره به اینکه این موسسه برای خانواده های این افراد شغل هم ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: درخصوص درآمدزایی و اشتغال خانواده این کودکان این موسسه شیرینی پزی سنتی را در محله نایسر سنندج دایر کرده و از این طریق هم نیز سودی عاید موسسه می شود.

وی در پایان به برنامه های سال آینده موسسه خیریه شمیم باران اشاره کرد و یادآورشد: این موسسه در سال آینده جشنواره عکس با موضوع کودک کار برگزار می شود و در کنار این مهم اردوهای تفریحی و کلاس های ورزشی نیز به صورت ویژه انجام خواهد داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: