• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-9690-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان:

ایجاد اشتغال در کمیته امداد یک فرآیند علمی است

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان گفت: ایجاد اشتغال توسط کمیته امداد برای مددجویان تحت حمایت یک فرایند و کار علمی و کارشناسی شده است .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمد رسول شیخی زاده شامگاه شنبه در همایش اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان مریوان، با بیان اینکه ایجاد اشتغال در کمیته امداد فقط صرف پرداخت تسهیلات نیست، گفت: ایجاد اشتغال توسط این نهاد یک فرآیند و کار علمی و کارشناسی شده است .

وی ضمن بیان اینکه اولین مرحله از این فرایند استعدادسنجی شغلی است و تلاش ما در این مرحله شناسایی افرادی است که توانایی ایجاد اشتغال را دارند، افزود: مرحله بعد آموزش فنی و شغلی این افراد است .

شیخی زاده اعلام کرد: بعد از آموزش مددجویان تحت حمایت با انجام مشاوره های شغلی به این افراد از طریق ارائه راهکارهای مناسب جهت اجرای طرح های اشتغال و بعد از اطمینان از آمادگی فرد متقاضی، به وی تسهیلات متناسب با طرح مورد نظر پرداخت خواهد شد .

وی ضمن بیان اینکه مهمترین بخش،بعد از پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان، نظارت هوشمند بر طرح های اجرا شده است که در کنار این کار راهنمایی ها و مشاوره های شغلی مورد نیاز افراد ارائه می شود، گفت: در صورت نیاز مددجویان به توسعه طرح های اشتغال با پرداخت تسهیلات تکمیلی از آنها حمایت خواهد شد .

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال دلیل بر قطع شدن مستمری مددجویان نیست، اعلام کرد: این کار در صورتی انجام خواهد شد که طرح اشتغال اجرا شده به منبع درآمدی مناسب و پایدار برای خانوار منجر شود و بدون شک هیچ مددجویی به ناحق از مستمری این نهاد محروم نخواهند شد .

وی افزود: این نهاد از ایده های مناسب گروه های مختلف اجتماعی در زمینه کمک به ایجاد اشتغال برای مددجویان استقبال خواهد کرد و تلاش می کنیم فرهنگ کار و تلاش در جامعه فراگیر شود .

شیخی زاده با بیان اینکه اشتغال مهمترین راه برای توانمند کردن و خودکفا کردن مددجویان است، گفت: کمیته امداد تلاش می کند با همکاری دولت و مجلس خانوارهای تحت حمایت را از طریق مختلف به سطح مناسبی از رفاه برساند .

شایسته ذکر است، در پایان مراسم از همکاری بانک های عامل در زمینه پرداخت تسهیلات به مددجویان تحت حمایت و همچنین مجریان طرح های موفق اشتغال  شهرستان مریوان تقدیر شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: