• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-8191-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

رئیس جهاد کشاورزی کردستان:

نیاز اساسی بخش کشاورزی کردستان ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی است

رئیس جهاد کشاورزی کردستان گفت: در حال حاضر نیاز اساسی بخش کشاورزی کردستان، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، خالد جعفری امروز(21 بهمن) در مراسم افتتاح اولین و بزرگترین واحد فرآوری سبزیجات در کردستان، اظهار کرد: ایجاد اشتغال و تامین سلامت غذایی با بهره وری صحیح از محصولات کشاورزی از اولویت ‌های توسعه و ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی در کردستان است.

وی افزود: ایجاد اطمینان خاطر برای مردم در راستای بهره مندی از سلامت غذایی محصولات کشاورزی به عنوان هدف و اولویت در حوزه صنایع غذایی مدنظر است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه سلامت غذایی برای مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، عنوان کرد: در بخش کشاورزی علاوه بر تولید با کیفیت محصولات کشاورزی، باید با ایجاد صنایع فرآوری اطمینان از سلامت آن محصول برای مصرف کننده ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: این واحد با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 200 میلیون تومان راه‌اندازی شده که 500 میلیون تومان آ« از تسهیلات صندوق توسعه ملی و یک میلیارد و 700 میلیون تومان نیز آورده شخصی بوده است.

لازم به ذکر است؛ واحد فرآوری سبزیجات "دلسان برچین کردستان" با بهره مندی از دستگاه‌های پیشرفته، پاک کردن، شستشو و همچنین نظارت بهداشتی بر پخت و بسته بندی سبزیجات، زمینه اشتغال 16 نفر به طور مستقیم و بیش از 30 نفر به صورت فصلی را فراهم کرده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: