• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-7891-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

نماینده کارگران کردستان:

دستمزد کارگران کردستانی یک سوم خط فقر است

نماینده کارگران کردستان از کم بودن دستمزد کارگران انتقاد کرد و گفت: دستمزد کارگران در کردستان یک سوم خط فقر و سبد معیشتی است.

به گزارش ايسنا، منطقه کردستان، سید شاکر ابراهیمی امروز (21 بهمن) در مراسم جشن بزرگ کارفرمایی و کارگری، اظهار کرد: نقش جامعه کارگری و کارفرمایی در پیروزی انقلاب اسلامی بی شک نقشی فراموش نشدنی و تاثیر گذار بوده است.

وی افزود: با فراهم شدن بستر انقلاب با انجام اعتصابات و اعتراضات مردمی، جامعه کارگری نیز وارد عرصه شد و نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کرد.

نماینده کارگران کردستان عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در 8 سال دفاع مقدس، کردستان شهدا، ايثارگران و جانبازان زیادی را تقدیم کرد و تاوان زیادی داد، همچنین جامعه کارگری و کارفرمایی نیز از دوران سازندگی تا امروز علمدار اصلی عرصه تولید و اشتغال بوده ایم و خواهیم بود و هیچ کوتاهی در راستای صیانت از انقلاب نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: سهم ما پس از پیروزی انقلاب اسلامی سهمی در شان و جایگاه پرچمداران کار و اشتغال نیست و این وضعیت به دلیل عدم امنیت شغلی و عدم امنیت سرمایه گذاری کارفرما است.

ابراهیمی عنوان کرد: کارگران و خانواده های آنها به واسطه شرایط نامناسب و قرارداد های موقتی شیرینی انقلاب را به خوبی حس نکرده اند.

وی خاطرنشان کرد: دستمزدی که کارگران کردستانی دریافت می کنند یک سوم خط فقر و سبد معیشتی است و این وضعیت در شان کشوری با انقلابی مردمی و ایثار کارگران در پیروزی انقلاب نیست .

نماینده کارگران کردستان با اشاره به اینکه عدم امنیت سرمایه گذاران موجب شده چرخ اقتصاد با وضعیت نا مطلوبی بچرخد، از مسئولان استان خواست تا برای حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید تلاش کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: