• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-6294-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس شورای شهر سنندج خبر داد:

برگزاری "شب موسیقی هورامان" در سنندج

رئیس شورای شهر سنندج از برگزاری "شب موسیقی هورامان" در سنندج در راستای تجلیل از یک عمر تلاش و خدمت "عثـمان هــورامی " در 25 بهمن ماه خبر داد.

جلال شریعتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: هنر موسیقی بـه عـنوان يكی از اولین پدیده های احساسـی بشر آگاهانه در خدمت روح انسان بـوده است و از ابــتدای تاریـخبه صـورت مراسـم و آيين‌های مختلف ظـهور یافـته و وسيلەای بـرای ابــراز همـبستگی جمـعی و از بـين بردن ترس ها، غم ها، ايجاد آرامش و شادی در میان افراد بوده است.

وی افزود: برای کردها نیز همواره موسيقی زبان آرزوها، رنــج‌ها، انتـظارها و عواطف بوده و هر وجب از دیارمان پر از هـنرمندانی ست که با هنر خود نقش بی بدیلی در خـاطـرەهـای مشــترک و تاریخی مان داشته‌اند.

رئیس شورای شهر سنندج عنوان کرد: "عثمان هورامی" یکی از خوانندگان نام آشـنای کردستان و هورامان است کــه صدایـش برای همیشه در تاریخ این دیار ماندگار و جاودانه است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای تجلیل از وی شهرداری و شـورای اسلامـی شـهر سنندجدر نـظر دارنــد در ۲۵ بهمن ماه در سینما بهـمن با برگزاری "شب موسیقی هـورامان" از یک عمر تلاش و خدمت "عثمان هورامی " تجلیل کند.

شریعتی همچنین از رونمایی از تندیس این هنرمند کردستانی در این مراسم خبر داد که توسـط هــادی ضـــیاءالدیــنی و فــریــد اسماعیلــی ساخته شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: