• جمعه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-3895-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

دررده سنی بزرگسالان:

تهران قهرمان رقابت های کاراته مردان کشور در سنندج شد

رقابت های کاراته مردان کشور به مدت سه روز در رده های نوجونان، جوانان، امید و بزرگسالان به میزبانی شهر سنندج درحال برگزاری است که در بخش تیمی رده سنی بزرگسال با قهرمانی تیم تهران پایان یافت.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، مسابقات کاراته مردان کشور، قهرمانی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان، گرامیداشت دهه فجر و یادواره 5400 شهید کردستان از روز چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه با رقابت کاراته کاهای رده بزرگسال در سالن آزادی سنندج آغاز شده است.

رقابت های کاراته مردان در رده بزرگسالان با حضور 497 کاراته کا از استان های سراسر کشور در بخش کاتا انفرادی، تیمی و کومیته انفرادی برگزار شد و 100 نفر آن را داوری کردند.

در پایان این مسابقات و در بخش تیمی، استان تهران با 2 طلا، 2 نقره و چهار برنز در جایگاه اول قرار گرفت، کرمانشاه با یک طلا و 2 نقره دوم شد و استان گیلان با یک طلا، یک نقره و 2 برنز رده سوم را به خود اختصاص داد.

در کاتای تیمی هم کهربای کرمان مقام نخست را از آن خود کرد، صرافی بهنام آذربایجان شرقی در جایگاه دوم قرار گرفت و تیم های پاس کرمان و کردستان به صورت مشترک سوم شدند.

در کاتای انفرادی که در آن 38 کاراته کار حضور داشتند، امیربهادر تدین از تهران بر سکوی اول ایستاد، فرید حقیقی از تهران دوم شد و مهران قربانعلی پور از گلستان و علیرضا ابوالحسنی زارع از کرمان بطور مشترک جایگاه سوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش کومیته انفرادی نیز در وزن منهای 55 کیلوگرم، 24 ورزشکار با هم رقابت کردند که در نهایت، رضا روشن از مرکزی بر سکوی نخست ایستاد، علی سمیعیان از چهارمحال و بختیاری دوم و یوسف زورقی پور از خوزستان و جواد رنجبر از گیلان به صورت مشترک در جایگاه سوم قرار گرفتند.

در وزن منهای 60 کیلوگرم که 34 کاراته کا به رقابت پرداختند، مهدی رحیمی نژاد از گیلان اول ، احمد نجفی از استان البرز مقام دوم را کسب کرد و میثم ادهمی از تهران و محمدطاها عبداللهی از مازندران به طور مشترک بر سکوی سوم قرار گرفتند.

در وزن منهای 67 کیلوگرم نیز که 59 کاراته کا حضور داشتند، امیررضا میرزایی از قزوین اول شد، سعید احمدی از کرمانشاه بر سکوی دوم تکیه زد و مصطفی پورفرج و حمیدرضا راهبردیان هر 2 از تهران، سکوی مشترک سوم را بدست آوردند.

در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم که بین 36 کاراته کا رقابت انجام گرفت، میلاد بهمنی از تهران اول ، هادی صفی از تهران در جایگاه دوم و ابراهیم حسن بیگی از البرز و الیاس محمدزاده از گیلان سوم شدند.

در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم و با حضور 40 ورزشکار، کیوان بابان از کردستان مقام نخست را بدست آورد، احسان حیدری از کرمانشاه در جای دوم ایستاد و سجاد فرخی از مازندران و علی فداکار از تهران به طور مشترک سوم شدند.

در وزن مثبت ۸۴ کیلوگرم که 36 کاراته کا رقابت داشتند، سامان حیدری از کرمانشاه اول ، محمدمهدی قاهری از گیلان عنوان دوم و مصطفی ایلان کشکولی از فارس و مجید محمودی از کهگیلویه و بویراحمد به صورت مشترک سکوی سوم را از آن خود کردند.

 این رقابت ها در قالب انتخابی تیم ملی برگزار می شود و کاراته کاها برای حضور در اردوهای تیم ملی و شرکت در المپیک آسیایی نوجوانان و جوانان و بازی های آسیائی جاکارتا بزرگسالان به رقابت خواهند پرداخت.

گفتنی است: رقابت های بخش مردان 18 تا 20 بهمن در اوزان منهای 55، 60، 67، 75، 84 و مثبت 84 کیلوگرم در مجموعه ورزشی آزادی شهر سنندج برگزار می شود.

همچنین بانوان کاراته کا هم از 22 تا 24 بهمن در اوزان منهای 50، 55، 61، 68 و مثبت 68 کیلوگرم به رقابت خواهند پرداخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: