• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-7791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

در راستای جبران کمبود آب بانه؛

طرح انتقال آب به روستای کوخان بانه افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کردستان؛ هاوری نصیری در آیین افتتاح پروژه خط انتقال آب به روستای کوخان بانه اظهار کرد: در سنوات گذشته روستای کوخان با مشکل کم آبی قابل توجهی روبرو بود اما خوشبختانه امسال باهمت مسئولین توانستیم این مشکل را رفع کنیم.

وی افزود: در این راستا یک حلقه چاه به عمق ۱۵ متر با آب دهی یک و نیم لیتر در ثانیه و همچنین گالری های روباز که در مسیر خط انتقال قرار دارند و به طول ۱۱۸ متر می باشند احداث و به بهره برداری رسیدند .

 رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی بانه عنوان کرد: خط انتقال آب این چاه به طول ۱۹۰۰ متر است که اعتبارات آن شامل ۱۴ میلیارد ریال می باشد و خوشبختانه باوجود ۲ چشمه دیگر موجود در این روستا مشکل کم آبی آن کامل رفع می شود وجای نگرانی در دراز مدت نیست .

بازسازی ۱۱ مدرسه در روستاها و مناطق مرزی بانه

سرهنگ احمد فرجی جانشین فرمانده سپاه بانه در آیین افتتاح مدرسه روستای سپیداره واقع در بخش نمشیر بانه گفت: متاسفانه وضعیت مدارس روستاهای بانه بسیار نامناسب بود و تعدادی از آنها اگر امسال نوسازی نمیشدند تدریس در آنها دشوار میشد .

وی افزود :خوشبختانه در سال جاری به همت سپاه و مردم ۱۱ مدرسه از مدارس روستاهای مرزی ودور افتاده نوسازی شدند که شامل مدارس روستاهای : کوپیچ ،سوره بان، درگاشیخان، سفید کمره ، کیوله ، سوتو ،کوچر ،سپیداره، انجیله ، دارینه و سارتکه بودند و اعتبارات صرف شده برای آنها ۱۱ میلیارد ریال بوده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: