• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-8790-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان عنوان کرد :

شرکت 3 هزار فراگیر در دوره های آموزشی و ترویجی منابع طبیعی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: سه هزار و 160 فراگیر در دوره های آموزشی و ترویجی منابع طبیعی شرکت کرده اند.

به گزارش ایسنا، منطقه کرستان؛ پیمان باباپیری در جمع فراگیران دوره های آموزشی و ترویجی منابع طبیعی، اظهار کرد: اداره کل منابع طبیعی در سال جاری برای تبیین فرهنگ حفاظت و احیا منابع طبیعی در بین مردم و بهره بهره برداران محلی برنامه‏های ترویجی و آموزشی، 30 هزار و 270 ساعت معادل پنج هزار و 45 نفر روز که بیش از 158 دوره و کلاس آموزشی و ترویجی می شود برگزار کرده که نسبت به سال گذشته رشد 200 درصدی داشته است .

وی افزود: برنامه‏های ترویجی مورد نظر در روستاها، مدارس و نهادهای دولتی با مشارکت دستگاه‏ های اجرایی توسط ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‏های سطح استان که به طور مستقیم با بهره‏برداران و مجریان طرح‏های منابع طبیعی ارتباط دارند، عملیاتی شده و استقبال و توجه مردم به مسائل و مشکلات پیش روی منابع طبیعی بسیار چشمگیر بوده است .

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان عنوان کرد: این اداره کل برای آموزش و ارتقای سطح دانش و آگاهی کارکنان خود برنامه‏ های مفصلی را در نظر گرفته است که شامل 83 دوره آموزشی ملی، استانی و مجازی و غالب بر 25 هزار نفر ساعت است و این مورد نیز نسبت به سال قبل رشد 12 درصدی را داشته است .

وی اضافه کرد: دوره‏ های آموزشی شامل مباحث تخصصی جنگل، مرتع و حفاظت و امور اراضی و آبخیزداری مربوط به معاونت‏ های فنی، آبخیزداری، حفاظت و امور اراضی، برنامه‏ریزی و پشتیبانی و ادارات زیرمجموعه آنان است.

باباپیری گفت: دوره های آموزشی مذکور تحت عنوان دوره های ملی در مراکز آموزشی سازمان جنگل‏ها، مراتع و آبخیزداری کشور با عناوین مراکز آموزش و توانمندسازی بهره‏برداران منابع طبیعی و آبخیزداری کلارآباد (چالوس) و دکتر جوانشیر (کرج) و دوره های استانی توسط مرکز آموزش جهادکشاورزی و مرکز آموزش و پژوهش و توسعه آینده نگری استانداری اجرا شده است.

وی تصریح کرد: امسال با تدابیر اتخاذ شده، شش دوره موثر و کاربردی مانند ممیزی اراضی و تفکیک مستثنیات، تفسیر عکس های هوایی و کاربردآن در منابع طبیعی، آمایش سرزمین ونظارت و ارزشیابی پروژه ها و طرح های منابع طبیعی، تولید نهال و نهالستان های جنگلی و ارزیابی منابع و قابلیت اراضی را برای کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری به صورت استانی و در شهر سنندج برگزار کردیم .

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان خاطرنشان کرد: تهیه و چاپ نشریات ترویجی شامل کتابچه، بروشور، پوستر و تراکت برای آموزش اهمیت منابع طبیعی و آبخیزداری و ضرورت حفاظت از آن و ترویج فرهنگ منابع طبیعی را در اولویت برنامه‏ها قرار داده‏ایم و همچنین اجرای طرح همیار طبیعت با عضویت اقشار مختلف مردم به ویژه مجریان و بهره‏برداران، اعضای شورای اسلامی و دهیاران در حال انجام است و تاکنون بیش از چهار هزار نفر به عنوان همیار طبیعت با اداره کل منابع طبیعی همکاری کرده اند .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: