• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-1697-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

نماینده سقز و بانه:

80 درصد مدارس بانه خیرساز هستند/ آموزشكده فنی در بانه احداث مي شود

نماینده سقز و بانه با بیان اینکه در پنج سال و نیم گذشته 55 مدرسه در بانه احداث شده است، گفت: 80 درصد مدارس بانه خیر ساز هستند .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان؛ محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه شامگاه چهارشنبه در همایش تجلیل از برترین های کنکور 96 شهرستان بانه اظهار کرد: طی پنج سال و نیم گذشته 555 مدرسه در سطح شهرستان بانه احداث شده است .

وی با بیان اینکه بیشتر این مدارس در مدت مذکور توسط خیرین و با همت والای مردم بانه احداث شده است، افزود: 80 درصد این مدارس با مشارکت و همت خیرین احداث شده است .

بیگلری در ادامه به تعداد دانشگاه های شهر بانه نیز اشاره کرد و گفت: نیاز به وجود یک آموزشکده فنی در بانه به شدت احساس می شود .

نماینده مردم سقز و بانه عنوان کرد: در حال حاضر سه آموزشکده فنی در استان کردستان وجود دارد که خوشبختانه مجوز تاسیس چهارمین آموزشکده فنی استان کردستان در بانه اخذ شده است .

وی افزود: تجهیزات مورد نیاز این آموزشکده فنی نیز توسط یکی از خیرین شهرستان بانه خریداری و تامین شده است .

بیگلری ابراز امیدواری کرد با خرید تجهیزات مورد نیاز و اقداماتی که صورت گرفته است آموزشکده فنی بانه به زودی احداث و راه اندازی خواهد شد .

نماینده مردم سقز و بانه در بخش دیگری از سخنان خود به عوامل موفقیت دانش آموزان در امر تحصیل اشاره و تصریح کرد: عوامل متعددی در موفقیت تحصیلی دانش آموزان تاثیر دارد که در این بین نقش خانواده ها و مربیان بیش از عوامل دیگر است .

وی با اشاره به آمار شرکت کنندگان بانه ای در کنکور سال 96 و کسب رتبه های برتر، ذکر کرد: سهم دانش آموزان بانه ای شرکت کننده در کنکور نسبت به استان کردستان هفت درصد بوده است اما در کسب رتبه های برتر زیر سه هزار این نسبت 12.5 درصد است .

بیگلری با بیان اینکه تعداد دانش آموزان پسر که موفق به کسب رتبه برتر کنکور شدند نسبت به دانش آموزان دختر به مراتب بیشتر است؛ از خانواده ها خواست در تشویق و ترغیب دانش آموزان دختر به کسب علم بیشتر حساس باشند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: