• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-6691-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

به همت واحد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه بیت المقدس کردستان صورت گرفت؛

افتتاح ۹۵۸ پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی سپاه بیت‌المقدس کردستان

آیین افتتاح سراسری ۹۵۸ پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی سپاه کردستان با حضور دبیر قرارگاه سازندگی کل سپاه، استاندار کردستان، ائمه جماعت استان، مسئولان و خیرین در سنندج برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، صبح امروز (چهارشنبه 18 بهمن) مراسم افتتاح سراسری 958 پروژه عمرانی و آیین اهداء جهیزیه به 157 نوعروس توسط سپاه بیت المقدس کردستان از محل اعتبارات قرارگاه حمزه سیدالشهداء(ع) نیروی زمینی سپاه در بنیاد حفظ، نشر و آثار دفاع مقدس سنندج برگزار شد.

از جمله برنامه های عمرانی مردم یاری و محرومیت زدایی که از سال 1388 تا 1394 در کردستان اجرا شده است می توان به احداث کامل مدرسه، ساخت و تکمیل غسالخانه، خانه ایتام، راه روستایی، احداث مسجد، کمک به مرمت و بازسازی مسجد، احداث پل روستایی، احداث و کمک به مرمت خانه عالم، احداث سرویس بهداشتی، احداث مجموعه ورزشی، آسفالت و جدول کشی روستایی، کمک به احداث مسجد توراهی، تکمیل مساجد طرح زکات، احداث کتابخانه، تقویت حوزه علمیه، احداث پل، آبرسانی روستایی، فاضلاب روستایی و کمک به احداث حسینیه، کمک به احداث مدرسه شبانه و تعهدات قرارگاه به روستا از جمله طرح‌هایی است که سپاه بیت‌المقدس کردستان در مدت یاد شده در راستای کمک به محرومیت زدایی استان انجام داده است.

سپاه بیت‌المقدس کردستان در سال 95 نیز برنامه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی خود را که شامل کمک به احداث مسجد، کمک به احداث خانه عالم، احداث پل بتنی، احداث سرویس بهداشتی، کمک به احداث آبرسانی روستایی، احداث غسالخانه، احداث خانه محروم و احداث راه روستایی است را با اعتبار110 میلیارد و 790 میلیون ریال در قالب 758 پروژه دنبال و اجرایی کرد.

در سال جاری نیز تاکنون 200 پروژه محرومیت‌زدایی توسط بسیج سازندگی سپاه بیت‌المقدس کردستان در سطح مناطق محروم استان اجرا شده است که 150 مورد آن به اتمام رسیده و 50 پروژه باقی مانده نیز تا پایان سال اجرایی خواهد شد.

از دیگر اقدامات بهداشتی و درمانی محرومیت‌زدایی سپاه بیت المقدس استان کردستان از سال 1388 تا کنون می‌توان به استقرار بیمارستان صحرایی، بیمارستان ثابت و تک تخصصی، اعزام تیم های بهداشتی و درمانی به مناطق محروم و برپایی چادر سلامت اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: