• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-1497-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

مدیرعامل شرکت آبفای شهری استان کردستان:

71 درصد فاضلاب های استان کردستان تصفیه شده است

مدیرعامل شرکت آبفای شهری استان کردستان با اشاره به وضعیت فاضلاب شهری در استان گفت: 7 هزار کیلومتر شبکه آب و فاضلاب در استان وجود دارد که خوشبختانه 71 درصد فاضلاب های استان تصفیه شده است .

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کردستان، شامگاه روز سه شنبه در نشست محمد حسین محمدی که در بانه برگزار شد، اظهار کرد: در سنوات گذشته بانه شدیدا با مشکل کم آبی روبرو شده بود، در همین راستا و برای رفع کم آبی بانه با پیگیری ها و هم اندیشی مسئولان خوشبختانه موفق به انتقال آب سد عباس آباد به بانه شدیم .

وی افزود: در چند سال اخیر شاهد رشد جمعیت بانه نسبت به دیگر شهرهای استان بوده ایم و ظرفیت تعیین شده قبلی جوابگوی جمعیت فعلی نبود به همین سبب طرح انتقال آب سد عباس آباد موجب رفع این مشکلات شد .

مدیرعامل شرکت آبفای شهری استان کردستان بیان کرد: طرح انتقال آب به بانه که تا 250 لیتر بر ثانیه آب پمپاژ خواهد کرد در کل 60 میلیارد ریال برآورد اولیه اجرای طرح بود ولی خوشبختانه با پیگیری های بیگلری نماینده مردم سقز و بانه 30 میلیارد ریال آن از منابع کشوری پرداخت شد .

محمدی با اشاره به پروژه های سطح استان گفت: در سال آینده برنامه ای جهت اجرای 80 پروژه در 25 شهر استان را داریم که شامل 200 کیلومتر اجرای طرح انتقال آب می باشد، ظرفیت کنونی آب شرب در شهرهای استان 135میلیون متر مکعب است که شامل 345 هزار انشعابات می شود .

وی باتوجه به ممانعت از ساخت و ساز های غیر مجاز در سطح شهر که در سنوات گذشته شاهد آن بودیم خاطرنشان کرد: از مرداد ماه سال آینده مجاز به دادن انشعابات به متقاضیان هستیم و تاکنون به 4 هزار انشعاب مجوز آب رسانی داده شده است .

در پایان وی با اشاره به وضعیت فاضلاب شهری در استان یادآور شد: 7 هزار کیلومتر شبکه آب و فاضلاب در استان وجود دارد که خوشبختانه 71 درصد فاضلاب های استان تصفیه شده است .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: