• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7990-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

با مصوبه شورای اسلامی شهر سنندج صورت گرفت؛

نامگذاری تقاطع غیر همسطح در سنندج با نام «سنجرخان»

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر سنندج تقاطع احداث شده در پایین تر از پایانه مسافربری با نام تقاطع غیر همسطح سنجرخان نامگذاری شد.

سرکوت نجفی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: در قانون اساسی کشور نامگذاری معابر، خیابانها و بلوارها در حیطه اختیارات و وظایف شوراها است.

وی با اشاره به روند نامگذاری معابر بیان کرد: کمیسیون فرهنگی شورا موظف است نسبت به انتخاب نام مناسب برای معابر و یا پروژه های عمرانی در حال احداثی که فاقد نام است اقدام کند که پس از  تصویب نام بر اساس رای اعضای شورا، برای تایید به فرمانداری ارسال می شود.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج تصریح کرد: استفاده از نام شهداء و چهره های سرشناس علمی، دینی، مشاهیر و مفاخر بومی در نامگذاری معابر از اولویت شورا و شهرداری است.

وی تاکید کرد: نامگذاری معابر با نام بزرگان و هنرمندان علاوه بر ارج نهادن به شخصیت والای آنها باعث تداعی کردن یاد و خاطر و ماندگار کردن مفاخر در راستای انتقال آن به نسل های آینده است.

نجفی افزود: یکی از پروژه های عمرانی که توسط شهرداری در حال اجرا است تقاطع غیر همسطح در پایین تر از پایانه مسافربری سنندج است.

وی اعلام کرد: جلسه نامگذاری این تقاطع در شورای شهر با حضور جمعی از صاحب نظران، اساتید دانشگاه و معتمدین محلی برگزار شد و با تصویب اعضاء شورای این تقاطع با نام تقاطع غیرهمسطح سنجر خان نامگذاری شد.

 معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج خاطرنشان کرد: سنجر خان وزیری معروف به سردار اکرم فرزند حاج یوسف مالک روستای نران از توابع شهر سنندج از نام آوران کرد و مبارزی شجاع، برجسته و خستگی ناپذیر علیه استعمار روس و انگلیس در کردستان بود.

 نجفی یادآور شد: این تقاطع در راستای روان سازی ترافیک و تسهیل در عبور و مرور در حال حاضر زیر بار ترافیک رفته است و عملیات احداث فضای سبز و جداره سازی آن هم در صورت مساعد شدن هوا اجرا خواهد شد.

وی عنوان کرد: پس از تکمیل و در مراسم بهره برداری از این تقاطع از تابلو نامگذاری شده تقاطع غیر همسطح سنجر خان هم رو نمایی می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: