• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-2092-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

رییس دانشگاه کردستان:

شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی چکیده گفتمان انقلاب است

رییس دانشگاه کردستان گفت: شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی چکیده همه ایده ها و گفتمان انقلاب اسلامی است.

به گزارش ايسنا، منطقه کردستان، فردین اخلاقیان امروز (17 بهمن) در جشن بزرگ انقلاب که در دانشگاه کردستان و با حضور همه دانشگاهیان استان برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی در راستای حرکت ها و جنبش های انقلابی مردم ایران از جمله جنبش ملی شدن نفت و سایر حرکت های این ملت نمود پیدا کرد و تا امروز پس از گذشت 40 سال همچنان پابرجا و پایدار است.

وی افزود: استقلال طلبی، عدالت خواهی، ضد استکبار و استعمار بودن و اسلام خواهی از جمله مولفه ها و ایده آل های انقلاب اسلامی ایران است.

رییس دانشگاه کردستان عنوان کرد: این انقلاب در آن عصر موجب شگفتی جهانیان شد که می توان گفت شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی چکیده همه ایده ها، خواسته ها و گفتمان انقلاب بود.

وی با اشاره به اینکه در برخی مولفه ها ممکن است موفقیت کم بوده باشد، گفت: در این زمینه ها باید دوباره ورود کرده و با مرور خواسته های مردم به ایده آل های انقلاب برسیم.

اخلاقیان ادامه داد: دانشگاه نیز با توجه به نقش تاثیرگذار خود که جایگاه فکر و اندیشه است، می تواند در این عرصه هم نقش آفرینی کند.

وی با اشاره به نقش دانشگاه در پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب، همه دانشگاه های ایران کاملا وابسته به کشورهای بیگانه بود اما با پیروزی انقلاب، امروز دانشگاه های ایران در زمره بهترین دانشگاه های جهان و دارای رتبه های علمی چشمگیر هستند.

رییس دانشگاه کردستان به وضعیت بیکاری موجود در کشور اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به بحران بیکاری موجود، از دانشگاه ها انتظار می رود با بازنگری برنامه های خود و با تاکید بر مهارت آفرینی و ایجاد شغل در رفع این بحران نقش آفرینی کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: