• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-6391-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

ایجاد 280 شغل با افتتاح پروژه‌های جهاد کشاورزی کردستان

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از ایجاد 280 شغل با افتتاح پروژه‌های جهاد کشاورزی استان در دهه فجر خبر داد و گفت:  بالغ بر  ۱۵۰۰ شغل نیز از این طریق تثبیت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، خالد جعفری دوشنبه ( 16 بهمن) در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: ۹۲ پروژه با سرمایه گذاری در حوزه جهاد کشاورزی با ۵۳ میلیارد تومانی در ایام دهه فجر در کردستان به بهره برداری می‌رسد .

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های مذکور منجر به ایجاد ۲۸۰ نفر شغل می‌شود، عنوان کرد: با بهره برداری از این پروژه‌ها هزار و ۵۳۵ شغل هم تثبیت خواهد شد‌ .

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه بخش زیادی از اقتصاد استان وابسته به بخش کشاورزی است، عنوان کرد: در این بخش اشتغال فراوانی ایجاد و سرمایه گذاری زیادی هم شده است .

وی با اشاره به اینکه سطح اراضی کشاورزی استان یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار است، ادامه داد: این میزان نسبت به مساحت کل استان رقم قابل توجهی است و نشان دهنده ظرفیت‌های استان در بخش کشاورزی است.

جعفری با اعلام اینکه ۱۱ درصد اراضی کشاورزی استان آبی است، بیان کرد: آبی کردن ۱۰۰ هزار هکتار دیگر از اراضی استان از محل آب‌های مرزی در دست اقدام و افزایش آن تا ۳۳۰ هزار هکتار هم در حال بررسی اولیه است .

وی با بیان اینکه کردستان رتبه اول تولید توت فرنگی، رتبه دوم انگور دیمی، رتبه سوم نخود، رتبه چهارم گندم را دارد، خاطرنشان کرد: این رتبه‌ها و پروژه‌های قابل افتتاح به معنای رسیدن به نقطه مطلوب نیست و تا رسیدن به این نقطه فاصله زیادی داریم.

رئیس جهاد کشاورزی کردستان کشاورزی حفاظتی را یکی از اولویت‌های جهاد کشاورزی دانست و گفت: با شیوه‌هایی برای حفظ آب، بذور و تغذیه، شیوه کشت و ... به دنبال افزایش محصول در زراعت دیم هستیم.

وی توسعه باغات را از دیگر برنامه‌های جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته باغات دیم کردستان را طی 5 سال 25 هزار هکتار افزایش خواهیم داد.

جعفری ذخیره سازی گندم را نیز از دیگر برنامه‌هایی دانست که جهاد کشاورزی همواره بر آن تاکید داشته است و یادآور شد: سیلوهای استان در حال حاضر ظرفیت ذخیره 450 هزار تن گندم را دارد و برای افزایش 230 تن دیگر نیز برنامه ریزی شده است و علاوه بر این در حال برنامه ریزی افزایش به دنبال تبدیل کامل گندم استان به آرد هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: