• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7790-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

احیاء 336 هکتار از اراضی موقوفه بیجار

مدیرکل اوقاف کردستان از اخذ اسناد مالکیت 2.5 دانگ روستای گل تپه به وسعت 336 هکتار خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان،حجت الاسلام مصطفی نوروزی، در جمع خبرنگاران از احیاء 336 هکتار از اراضی موقوفه روستای گل تپه خبر داد و گفت: با همکاری و تلاش کارشناسان ثبتی اوقاف شهرستان بیجار و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان سند مالکیت 336 هکتار از اراضی موقوفه روستای گل تپه اخذ شد .

وی افزود: این موقوفه با نیت کمک به فقرا و نیازمندان و روضه خوانی وقف شده و متاسفانه به دلیل نداشتن سند مورد تعرض و تصرف قرار گرفته بود که با تلاش و پیگیری شبانه روزی کارشناسان اوقاف و مردم شریف منطقه از تصرف خارج و به وقفیت بازگشت .

مدیر کل اوقاف کردستان اخذ اسناد مالکیت را گامی بزرگ در حراست و حفاظت از موقوفات دانست و گفت: اولین وظیفه اوقاف در قبال موقوفات حفظ عین موقوفه و جلوگیری از تصرفات غیر مجاز است که اخذ اسناد مالکیت می تواند مالکیت موقوفات را تثبیت کرده و از تصرفات غیرمجاز جلوگیری کند .

حجت الاسلام نوروزی ادامه داد: در حال حاظر بیش از 90 درصد موقوفات شهرستان بیجار سند دار شده اند و تلاش می شود به زودی کلیه موقوفات این شهرستان دارای سند مالکیت شوند .

مدیر کل اوقاف کردستان در پایان گفت: موقوفات امانت واقفین خیر اندیشی است که با نیت ایجاد رفاه و آرامش برای نسل های آینده اموال خود را در راه خدا بخشیده اند و همواره در بین بزرگان دین تاکیدات فراوانی بر حفاظت از موقوفات انجام گرفته و امید است مردم شریف استان و کلیه نهادهای دولتی و غیر دولتی نیز در حفظات و حراست از موقوفات یار و یاور اوقاف استان باشند .

استان کردستان دارای 2000 موقوفه و 17000 رقبه می باشد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: