• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5694-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

تندیس همایش همای هنر به هنرمند 105 ساله کردستانی رسید

استاد کریم محمدی هنرمند عرصه صنایع دستی کردستان با 105 سال عمر موفق به دریافت تندیس ویژه و لوح تقدیر در چهارمین همایش ملی " همای هنر" شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، در چهارمین برنامه تجلیل از هنرمندان پیشکسوت حوزه صنایع دستی کشور" همای هنر" که با حضور معاون رئیس جمهور در تهران برگزار شد، استاد کریم محمدی هنرمند پیشکسوت بانه‌ای مورد تقدیر قرار گرفت .

سعید نظری سرپرست معاون صنایع دستی استان کردستان با اعلام این خبر اظهار کرد: استاد کریم محمدی متولد سال 1291 روستای کانی گویز از توابع شهرستان بانه کهنسال ترین هنرمند عرصه صنایع دستی کشور است که در حرفه پستک بافی (زیر گروه نساجی سنتی) بیش از ۸۰ سال، سابقه کار و فعالیت دارد .

نظری با تبریک کسب این عنوان توسط این هنرمند پیشکسوت کردستانی به تمامی صنعتگران و تلاشگران عرصه صنایع دستی استان، گفت: استاد کریم محمدی این حرفه را از پدرش فرا گرفته و تاکنون نیز در این حرفه فعالیت می‌کند و تاکنون توانسته این حرفه را به سه نسل از افراد خانواده خود وهمچنین جوانان علاقه مند روستای محل سکونت خود آموزش دهد .

وی شناسایی و تقدیر از پیشکسوتان بخش صنایع دستی کردستان را یکی از راه‌های حفظ ارزش‌های اجتماعی خواند و خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم گوشه‌ای از خدمات و تلاش‌های صادقانه این بزرگان عرصه صنایع دستی را با این کار ارج نهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: