• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1692-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

کنگره 5400 شهید باید در تراز کردستان برگزار شود

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تاکید کرد: کنگر 5400 شهید کردستان باید متفاوت تر از سایر استان ها و در تراز رشادت های کردستان برگزار شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سردار رجبی امروز(15 بهمن) در جلسه هماهنگی کنگره 5400 شهید کردستان، اظهار کرد: کنگره 5400 شهید باید در شان شهدای کردستان و در تراز رشادت های صورت گرفته در این استان برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه این کنگره در کردستان باید متفاوت تر از سایر استان ها برگزار شود، افزود: نگرانی ما در حال حاضر از سپری شدن زمان و شمار بالای برنامه هایی است که با توجه به تاکیدات رهبری و برنامه ریزی های صورت گرفته، همه آنها باید اجرایی شود.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان عنوان کرد: خوشبختانه کردستان، تنها استانی است که دو کنگره در آن برگزار می شود که کنگره پیشمرگان مسلمان کرد سال گذشته به بهترین شیوه برگزار شد و آمادگی استان را برای برگزاری کنگره ملی نشان داد.

وی تاکید کرد: کنگره ملی 5400 شهید کردستان نیز در سال 97 برگزار می شود و به دلیل شرایط خاص استان و ظرفیت های آن در این زمینه باید کنگره ای ممتاز در بین همه استان ها باشد.

در ادامه نیز رئیس ستاد کنگره 5400 شهید کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: از سال 93 فعالیت ستاد کنگره در استان آغاز شده که منجر به برگزاری موفق کنگره پیشمرگان مسلمان کرد شد.

ابراهیم حسنی افزود: پس از وقفه ای کوتاه فعالیت این ستاد  مجددا از سال 95 از سر گرفته شد و مشغول تدوین برنامه های کنگره شد که تا کنون 142 برنامه محوری را مصوب کرده است.

وی عنوان کرد: از اواخر سال 95 تا کنون 1400 یادواره شهدای روستا و همچنین اجلاسیه های مختلف شهدای قشری هم برگزار شده است که از آن جمله شهدای اطلاعات، شهدای خانواده های 3 شهید به بالا، اجلاسیه شهدای ترور و اجلاسیه شهدای سوادآموزی است.

رئیس ستاد کنگره 5400 شهید کردستان از نصب 1800 تمثال شهید، انتشار 35 شماره ماهنامه یاوران امام، چاپ 65 جلد کتاب و ... را از جمله اقداماتی اعلام کرد که تا کنون توسط ستاد این کنگره برگزار شده است.

وی از جمع آوری 60 هزار سند دفاع مقدس در استان خبر داد و گفت: کتابچه سرگذشت پژوهشی 5400 شهید تهیه می شود که در این خصوص 210 نفر پژوهشگر آموزش داده شده و در شهرستان های مختلف اقدام به انجام این کار می کنند.

حسنی از اهمیت ندادن برخی مسئولین و ادارت عضو ستاد برگزاری کنگره انتقاد کرد و از آنها خواست تا از این پس فعالانه تر در برگزاری این کنگره تلاش کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: